"Перспектив тут для нас немає": заробітчани розповіли про роботу в Європі

  Часто людям доводиться працювати сім днів на тиждень

  Виїхати для проживання, роботи або навчання за кордон готові тільки 7% повнолітніх українців. Такі дані опитування Київського міжнародного інституту соціології. І на це є певні причини. Про це йдеться у матеріалі телеканалу "Україна", пише "Обозреватель".

  Журналісти побували у курортному містечку Алмограве, що за 200 кілометрів від португальської столиці, біля самого узбережжя Атлантичного океану. На вулицях пліч-о-пліч туристи і заробітчани. Тут сотні українців вирощують петрушку, редиску, картоплю і гарбуз. Живуть ось у цьому готелі, де вони єдині пожильці. Літній майданчик готелю перетворюється на місце для сушіння робочого одягу. У холі, поруч зі столовою, – склад із валізами. Так намагаються заощадити місце в маленьких кімнатах. 

  А от зняти, як українці трудяться на полях, нам не дозволив їхній роботодавець. Тому і спілкуємося просто на вулиці. За словами опитаних журналістами заробітчан у Португалії, перспектив досягнути кар'єрного росту за кордоном для українців немає.

  Так, Петро Романюк у Португалії три роки. В Україні в нього залишилася сім'я. Мріє скоріше повернутися додому, щоб працювати на себе. 

  Чоловік розповідає: "Перспектива є вдома. Я бачу перспективу бути вдома, і ту ж роботу робити на наших родючих землях, їздити на тракторі, – ото є для нас перспектива. А про перспективи для будь-якої людини на чужині – не може бути жодної перспективи".

  Наталія Остап'юк приїхала з Івано-Франківщини. Про заробітчанство розповідає таке: "Ми тяжко працюємо, бо факт – тут ми є заробітчани. Ми працюємо навіть і сім днів, якщо маємо замовлення. Коли клієнт замовляє – фірма має замовлення виконати. Якщо ж фірма не зробитб того замовленням, вона отримує штраф". Жінка каже, що вже хоче повертатися в Україну.
   
  А інший заробітчанин Євген уже виїжджає додому, в Україну. Каже, ледве дочекався цього моменту. Попереду в нього близько 4 тисяч кілометрів автобусом. Тепер намагатиметься знайти роботу вдома.

  Чоловік каже: "Дитина, всі рахують години, коли я приїду. Все, нічого не хочуть: ні грошей, ні Португалії, нічого – додому".

  Попередній матеріал
  Порошенко: Захист прав дітей – пріоритетне завдання української держави
  Наступний матеріал
  "Вбивство" Бабченка: Луценко обіцяє охорону всім, на кого готувався замах
  Теги: