'Укрпошта' запускає пересувні відділення
'Укрпошта' запускає пересувні відділення 5.ua

"Укрпошта" запускає пересувні відділення у шести областях: де саме та як це працюватиме

Читайте по-русски
"Укрпошта" придбала 500 авто для пересувних відділень вартістю майже 8,5 млн євро

У шести областях до кінця року запрацюють пересувні відділення "Укрпошти". 20 поштових автомобілів презентували в Києві. Незабаром вони поїдуть у ті села, де в межах реформи закрили стаціонарні відділення. Пілотний проєкт уже два роки поспіль працює у Чернігівській області.Що та як туди везуть, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Село Повідов Чернігівської області розташоване за 70 кілометрів від обласного центру. Тут ніколи не було поштового відділення. Найближче – у Дніпровському, населеному пункті за три кілометри. А тому сюди раз на тиждень приїздить мобільна бригада з листоношею.

У Повідові живе близько сотні мешканців. Здебільшого це дачники або пенсіонери. На село один магазин, але провізію привозить ще й раз на тиждень поштова бригада. 

"Все, що треба і порошку, і мила, і водички купимо. І тут дешевше...", – каже Ніна Геращенко, мешканка села Повідов.

У складі бригади: керівниця групи, водій та листоноша. За п'ятиденний робочий день мають охопити 13 сіл. У Повідові вони в середу, і на них чекають зранку.

Листоноша Марина, хто і де живе, знає без навігатора. Адже поки не було автомобіля,  кореспонденцію возила велосипедом. Вона відповідає за три села. Всі – за кілька кілометрів від головного відділення. 

"Взимку пішки ходили. Бо коли сніг замете, не можна їхати велосипедом. Боюся, що впаду. Чи ногу зломаю", – каже Марина Пильник, листоноша.

Утім, і за два роки сільськими дорогами чи то бездоріжжям не лише на двох, а й на чотирьох колесах устигли бригадою теж позастрягати.

Такі поштові бригади працюють уже два роки, та лише на Чернігівщині – як пілотний проєкт у межах реформування "Укрпошти". Тоді відомство вирішило, щоб оптимізувати роботу своїх відділень, стаціонарні в малих селах треба закрити. І замінити їх пересувними. Два роки по тому – й керівництво виходить із презентацією. У кого ще таких бригад немає, незабаром з'являться.

"Майже 2 тисячі мобільних відділень буде. Обсяг інвестицій буде понад мільярд гривень. Ми отримали пропозиції від "Європейського банку реконструкції та розвитку" і сподіваємося, що вже восени підпишемо угоди, щоби вони теж долучились до фінансування наших сільських відділень. Для того, щоби за цей і наступний рік ми змогли покрити всю Україну", –  прокоментував запуск програми Владислав Криклій, міністр інфраструктури України.

А поки обіцяють і у відомстві, і в "Укрпошті", що в Київську, Одеську, Херсонську, Закарпатську, Черкаську та Чернівецьку області до кінця року доїдуть 500 автомобілів. 

Евеліна Михайленко, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мають важливу місію – виростити і поставити на ноги": на Львівщині сім’я всиновлює дітей, від яких відмовилися
Наступний матеріал
"ПриватБанк" викликали на засідання суду за позовом офшорів Суркісів: що відомо
Loading...

На Дніпропетровщині одне відділення "Укрпошти" на 5 селищ опинилося під загрозою закриття – як реагують місцеві

Поліція затримала підозрюваних у підриві авто "Укрпошти" та викраденні 2,7 млн грн

П'ята у світі на тему епідемії: харківський художник розробив унікальну марку "Передова"

"Укрпошта" відправить у відпустку працівників, які підуть до церкви на свята

Особлива місія: як листоноші "Укрпошти" доставляють паски до Великодня адресатам

"Укрпошта" безкоштовно доставлятиме додому вже освячені паски