Пошта
Пошта 5 канал

На Дніпропетровщині одне відділення "Укрпошти" на 5 селищ опинилося під загрозою закриття – як реагують місцеві

Читайте по-русски
Без пенсій залишаться з пів тисячі літніх людей, побоюються мешканці

Одне на 5 сіл відділення "Укрпошти" під загрозою закриття. В селі на Дніпропетровщині, де немає ні аптеки, ні банкомата, працюють лише дві листоноші. Тепер одну скорочують, а інша – самотужки має обслуговувати 5 сіл. Скорочення штату в "Укрпошті" називають оптимізацією й обіцяють найняти спритнішого працівника. Та якщо кандидатура не знайдеться, відділення й зовсім закриють. Чи можна врятувати єдиний на селі вузол комунікацій? Розбиралася кореспондентка "5 каналу" Наталя Світлова.

У листоноші Ірини Малохатко продуктивний день – хати у Покровці на Дніпропетровщині об'їжджає на велосипеді, транспорт позичила в сусідів. Зазвичай ходить пішки.

"Сумка на плечі з газетами, а сумки в руках – з товарами. Так ми ходимо, як оті цигани попід дворами і ще пішки", – розповідає Ірина Малохатко, листоноша, керівниця відділення пошти у с. Покровка.

Листоноша з напарницею обслуговують 5 тутешніх сіл. Місцеві жителі – переважно пенсіонери. Про банкомати, картки й інтернет-банкінг тут мало хто чув.

"Чесно слово, не знаю, що таке банкомат. В нас такого нема", – каже Галина Носулько, пенсіонерка.

Працівникам єдиного на пів сотні кілометрів поштового відділення повідомили про оптимізацію штату. Одну листоношу звільняють, іншій підвищують зарплату до мінімальної і вмовляють працювати за двох.

"Ми вдвох отримуємо три триста. Ми вдвох отримуємо таку суму. Як її скоротять, я не зможу тут працювати. Це літо. Транспорту нема. А зима. Я сиджу до 5 до 6 вечора на пошті. А потом що? Це не реально. У нас кілометраж 57 кілометрів, 5 км додому з інкасацією, я боюся. Чесно, я боюся", – говорить листоноша.

Щойно лист про так звану оптимізацію поштового відділення надійшов до старости села, місцеві почали збирати підписи.

"Кожен рік займаюся поштою цією. Люди не витримують. Ніхто не хоче сюди іти. Це вони думають, що зайшли в 9-поверховий будинок, кинули і все , а спробуй, де там Грузинівка, 5 км. Це по прямій. А кругом – це 20 по дорозі асфальтній, якої нема", – розповідає Юрій Романенко, в.о. старости Божедарівської ОТГ.

"І пошту рознести, і пенсію рознести, і прийняти платіж, і ще й займатися тут продажем. Це просто неможливо. Одна людина – це нереально. Хто на таких умовах буде працювати? Оптимізація? Так треба починати з очільників", – каже Тетяна Кірса, мешканка с. Покровка.

Якщо надлюдини для роботи на пошті не знайдеться, після звільнення останньої листоноші відділення закриється, й у п'яти селах без пенсій залишаться з пів тисячі літніх людей, побоюються мешканці.

"Якщо ми отримуємо по 2 тисячі пенсії і 300 заплатити – ганяти транспорт і поїхати отримати цю пенсію, то це для нас дуже дорого. І так само заплатити за комунальні послуги. Ми ж усі платимо їх тут", – говорить Анастасія Аношко, пенсіонерка.

Скоротити штат вирішили після перегляду навантаження на працівників. У селах клієнтів меншає. Цього літа планують оптимізувати в районах кілька десятків поштових відділень, повідомляють у Дніпропетровській філії "Укрпошти". І запевняють, планів закривати відділення у Покровці, – не було.

"Коли ми платимо два оклади по 2 тисячі, то податок з цих двох окладів як з мінімалки сплачується. Або ми платимо один оклад, податків в 2 рази менше. Кінцева мета цього заходу – продовжувати надавати жителям всіх цих сіл послуги "Укрпошти", щоб жителі незалежно від того, що ми робимо всередині компанії, не відчули ніяких змін", – каже Димитрій Лісєєнко, директор Дніпропетровської філії АТ "Укрпошта".

Оптимізація штату сільського поштового відділення має завершитися наприкінці літа. Поки що в Покровці шукають працівника, який виконуватиме роботу двох поштарів. Однак можуть запропонувати і мобільні бригади "Укрпошти", тоді відділення не працюватимуть.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Я впевнений, що Антоненко до арешту навіть не знав, хто такий Шеремет" – Кривонос
Наступний матеріал
"Де гарантії, що це не повториться?": Кривонос про дві великі помилки Кравчука
Loading...

П'ята у світі на тему епідемії: харківський художник розробив унікальну марку "Передова"

"Укрпошта" відправить у відпустку працівників, які підуть до церкви на свята

Особлива місія: як листоноші "Укрпошти" доставляють паски до Великодня адресатам

"Укрпошта" безкоштовно доставлятиме додому вже освячені паски

Пенсії, соцвиплати й "комуналка": в "Укрпошті" розповіли, як працюватимуть під час карантину

В "Укрпошті" повідомили, у якому режимі працюватимуть під час карантину