суд
суд court.gov.ua

У зоні АТО бійців ЗСУ судять судді, які мають родичів чи майно в ОРДЛО або навіть ночують там – адвокат

Поблизу лінії розмежування також фіксуються зв'язки деяких поліцейських з елементами з ОРДЛО

Бійців ЗСУ у зоні АТО судять судді, які мають родичів чи майно на окупованій території, або навіть щодня перетинають лінії і ночують там. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив адвокат Віталій Титич.

За даними УП, в судах Луганщини станом на липень 2017 року винесли 18 вироків у так званих "сепаратистських" справах, однак жоден обвинувачений не отримав реального тюремного ув'язнення. У 6 випадках суд виправдав обвинувачених. В інших – мало місце або визнання провини "сепаратистами", або угода зі слідством. Усі "сепаратисти", які пішли на угоду зі слідством, отримали випробувальний термін.

Титич так прокоментував такі вироки: "Правосуддя у зонах конфлікту або в тих зонах, які прилягають, здійснюється в умовах, які недопустимі в умовах законодавства, яке є. Судді очевидно знаходяться під тиском певних обставин, які об'єктивно існують. Зокрема, неодноразово встановлювалися факти, що, наприклад, ті судді, які здійснюють кримінальне провадження щодо бійців ЗСУ, вони мають рідню, мають майно, іноді навіть переїжджають лінію розмежування і ночують там. Очевидно за таких умов навіть не треба коментувати, яке рішення буде винесене стосовно бійця ЗСУ або стосовно так званого "сепаратиста".

Адвокат наголосив, що це повна відповідальність вищих судових інстанцій, зокрема такої інституції як ВССУ – Вищого спеціалізованого суду України. Саме цей суд має визначити підсудність для кожної конкретної справи і за цих обставин очевидно там не може здійснюватися в цих регіонах взагалі. "І крім того, як я казав, ми звертали, я особисто, до СБУ, наводив факти, про які я зараз повідомив, що діючі судді мають майно, родину або навіть переміщуються регулярно через лінію розмежування і, на жаль, станом на сьогодні реакції на це немає".

Титич також додав: "Тому це одна із причин таких вироків. Розслідування проводять теж в більшості органи, так званої нової поліції нової, яка знаходиться там на місці, так само фіксуються зв'язки цієї поліції з тими елементами, які є на нашій території, а також в ОРДЛО. Тому якість розслідування створює передумови такого вироку. Вона теж залишається дуже показовою".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Дивіться також фотогалерею за темою:

Черговий доказ "іхтамнєт": у зоні АТО виявили схрон боєприпасів з РФ – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Успіхи Нацполіції, зарплати та летальна зброя – усе цікаве з піврічного звіту Кабміну
Наступний матеріал
Речник Міноборони: Ворог понад 4 години обстрілювали Авдіївку, двоє українських військових загинули
Loading...

Шість днів сексуального рабства: патрульні Києва врятували дівчину, з якої знущались троє дорослих

У ЗСУ розслідують скандал з перевезенням тіла загиблого військового

Позитивна динаміка: у МВС повідомили про зниження рівня злочинності

101 поліцейський: "Академія поліції" в Маріуполі випустила перших правоохоронців

В повітрі, на морі та на землі: як проходять тактичні навчання бригад ВДВ – фотогалерея

У центрі Запоріжжя бійка на зупинці переросла у стрілянину – відео з місця інциденту