Інспекція паркування в Золотоноші
Інспекція паркування в Золотоноші 5 канал

У Золотоноші почали працювати інспектори з паркування: як допомагають місту і що кажуть водії

Читайте по-русски
У Золотоноші готові поділитися досвідом створення такої інспекції із будь-яким містом, у якому теж є проблеми з паркуванням

Щойно інспектори вийшли на патрулювання в центрі міста – одразу ж знайшли порушників. Під знаком "зупинка та стоянка заборонені" припаркована низка автівок. Підходять до кожного – зчиняється скандал.

Автівки швидко від'їжджають. Микола готується теж рушати, каже: припаркувався в цьому місці, адже звідси ближче йти до ринку.

"Я не замітив знака, по правді сказати, бачу, що машини стоять – я теж став. Ми їдемо в лікарню, але тут жінка попросила мене зупинитися "я куплю яєчко", – каже водій.

Паркуватися на автобусній зупинці заборонено, але ось тут ми бачимо, що відразу кілька автівок стоять на місці зупинки громадського транспорту. Також заборонене паркування автівок уздовж дороги у два ряди, але золотонісців це не зупиняє.

Поки говорять з одним порушником – через іншого, який підпер буса, – авто не може виїхати з парковки. Йому інспектори допомагають вирулити.

А ще – місцеві водії паркуються на пішохідних переходах, одразу за перехрестям та навіть на зелених зонах.

"Надзвичайно багато приїжджають з інших районів, з інших сіл у середньому, наприклад, за суботу ми могли роздати попереджень 300-350. В основному водії кажуть, що немає, де припаркуватися, але якщо подивиться на інші парковки, то там є місця, але треба пройтися трохи далі", – зауважує завідувач сектору інспекції з паркування Олександр Городинець.

Так, кожного робочого дня інспектори Максим та Ігор вчать місцевих водіїв культурі паркування. Два тижні працюватимуть у тестовому режимі, тому штрафи поки що не виписують. Спершу хочуть навчити містян гарних манер на стоянці, а хто не виконуватиме правил – за кілька днів платитимуть штрафи.

"На мою думку, тому що, може, вже і позабували правила дорожнього руху, якось невихованість, якось не так відносяться до цього як закордоном і, може, тому що раніше так і не наказували копійкою", – вважає начальник відділу муніципального інспектування Максим Антипович.

Контроль із паркування створили на базі відділу муніципальної інспекції міської ради. Раніше її представники стежили лише за благоустроєм, тепер ще пильнуватимуть за порядком на стоянках.

"Місто Золотоноша – це дещо таке специфічне місто, ми вважаємо, що це центр лівобережної Черкащини, до нас з'їжджаються люди з трьох районів, особливо в базарні дні у нас величезна проблема у центрі міста, це і з парковкою, і з трафіком", – пояснює начальник управління ЖКГ золотоніської міськради Олександр Флоренко.

Інспектори з паркування стали помічниками для поліції та працюють спільно із патрульними.

"Спільно із цією інспекцією ми відпрацьовуємо місто, рейдуємо, ми виявляємо порушення благоустрою, порушення паркування автомобілів, проводимо рейди під час порушення на даний час карантинних заходів. Допомога інспекції зараз необхідна", – переконаний в.о. начальника Золотоніського відділу поліції Олександр Охріменко.

У Золотоноші готові поділитися досвідом створення такої інспекції із будь-яким містом, у якому теж є проблеми з паркуванням.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Залишилося розібрати ще один поверх: яка ситуація на місці вибуху на Позняках – включення
Наступний матеріал
Вибух на Позняках: мешканцям компенсують вартість нових квартир із державного та міського фондів
Loading...