Ватутінська міська лікарня
Ватутінська міська лікарня 5 канал

У Ватутіному закривають відділення лікарні: містяни пікетують, влада розводить руками

Читайте по-русски
Хворим доведеться їздити до сусідньої Звенигородки, що за 15 км

Місцеві мешканці виступають проти закриття відділень лікарні у Ватутіному, що на Черкащині, а депутати підтримали таке рішення. Якщо це станеться, людям доведеться їздити лікуватися до райцентру. Тому вони вийшли на протест до будівлі міськради.

Олег Петренюк – пацієнт хірургії. Новиною про розформування лікарні обурений, бо доведеться їздити до району. Ані грошей, ані часу на це чоловік не має: "Як же ж люди будуть без допомоги докторів, без лікування? Ні. Не в кожного кошти є їздити хтозна-куди, по інших містах. Треба щоб тут було, я вважаю".

В хірургічному відділенні нині зайняті 15 із 20 ліжок. Від початку року тут зробили 130 операцій. На прийом – черги. Попри це, відділення під загрозою закриття.

"У нас є прекрасна операційна, у нас є відділення, у нас є ліжка незайняті. А якщо це все зачепити і знести з лиця землі, то його більше ніхто тут не відновить ніколи", – обурюється завідувач відділення лікарні Василь Ковганюк.

Закрити можуть п'ять відділень лікарні: хірургію, гінекологію, дитяче та реанімаційне, а також операційний блок. Таке рішення на сесії ухвалили депутати міськради. Тож хворим доведеться їздити до сусідньої Звенигородки, що за 15 км.

"Це ж гострі стани, які треба оперувати. Не будемо ж ми за 12 км по поганих дорогах возити і це все оперувати. А скільки травматологічних операцій! Закрити на 17 тис. населення відділення – це неприпустимо", – вважає лікар-уролог Леонід Шаповал.

Відстоювати лікарню містяни прийшли до сесійної зали міськради. Головний лікар Іван Павленко пояснює громаді: скорочення не уникнути. Згідно з медреформою, відділення перенесуть до центральної госпітальної лікарні округу, до Звенигородки.

Крім того, Ватутінська лікарня не може утримувати такий штат медиків: "Тією субвенцією, яку виділила держава для міста, в нас не перекрито більше 4 млн грн на заробітну плату. Я вже не говорю про інші статті".

Гроші на лікарню люди пропонують виділити з обласного бюджету та вимагають провести громадські слухання: "Давайте нормально проведемо громадські слухання, а тільки тоді будемо виносити на розгляд ради".

Мітингарі таки переконали більшість депутатів скасувати своє рішення. Нині у міському бюджеті треба знайти гроші на зарплати медикам. З 500 тис. грн на травневий аванс лікарям нині є лише 100 тис. грн.

Рішення цієї сесії нічого не змінить – попереджає міський голова. З часом відділення лікарні все одно розформують. Лікарів не звільнятимуть, але під скорочення потраплять медсестри та санітарки. Із 240 посад залишать 160.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Дати булаву 17 травня": Гончаренко запропонував ранішу дату інавгурації Зеленського
Наступний матеріал
"Євробляхери" мітингують під Радою – що вимагають цього разу
Loading...