Спецхарчування для дітей
Спецхарчування для дітей 5 канал

У сотні важкохворих дітей Львівщини немає спеціального харчування на наступний місяць – необхідна допомога

Читайте по-русски
Зазвичай харчуванням допомагали й українські діаспори, однак через закриті кордони це стало неможливим

Спеціальне дитяче харчування для дітей із тяжкими вродженими патологіями закінчується у львівських благодійників. Дороговартісні їжу та напої волонтери передають для хворих. Зазвичай харчуванням допомагали і українські діаспори, які мешкають в інших країнах. Проте через поширення коронавірусу кордони закриті, а волонтери змушені звертатися по допомогу, щоб допомогти придбати харчування.

10-річний Юра страждає на тяжку генетичну хворобу – спінальну атрофію м'язів. Життєдіяльність хлопчика цілодобово забезпечують чотири апарати.

Щомісяця родина витрачає 15 тисяч гривень на дорогі матеріали для підтримки апаратів. Ще сім – на спеціальне харчування сина.

"У нього стоїть спеціальна така трубочка в животику, яка називається гастростома, через яку ми даємо харчування Юрі. Його харчування кардинально відрізняється від звичайного дитячого. У нього має бути збалансоване, спеціальне, медичне харчування", – пояснює мати Ірина Клюс.

Спеціального харчування потребує і дворічна Аня Какула. Дівчинка народилася з хромосомною патологією. Через це відстає від однолітків у фізичному та психічному розвитку.

На Львівщині проживає понад 100 дітей із тяжкими патологіями, проте не всі родини можуть забезпечити своїх дітлахів медичним харчуванням. Таким сім'ям уже понад три роки допомагають благодійники.

"Є діти, які на апаратах ШВЛ, є діти з муковісцидозом, яким треба спеціальне калорійне харчування, звичайна їжа їм не засвоюється ", – зауважує керівниця благодійного фонду Наталя Ліпська.

Щомісяця благодійники закуповують таких баночок із медичною їжею на 300 тисяч гривень. До карантину чимало їх передавали громадяни з Франції, Німеччини та Італії. Проте через закриття кордонів тепер від них допомоги немає. Волонтери пакують останні запаси для 40 найбільш нужденних сімей.

"Є мами-одиначки, і в нас катастрофа. Чим підсилюється наша катастрофа, нам достатньо багато харчування передавала діаспора. Відповідно мама не може купити, діаспора передати, у нас брак коштів", – каже керівниця благодійного фонду.

Грошей на придбання харчування на травень у волонтерів немає. Благодійники просять допомогти батькам із хворими дітьми і зібрати гроші на спеціальні суміші.

Якщо ви маєте можливість допомогти, гроші на харчування дітей можна перерахувати на картку "ПриватБанку": 5169 3305 2055 5712 – отримувач Ліпська Наталя, керівниця благодійного фонду.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн": уроки для 7 класу – розклад занять
Наступний матеріал
ДСНС назвала причину масштабних пожеж в Україні
Loading...

"Жест дружби і вдячності": Україна відправила в Італію літак із рідиною для дезінфекцій

Ілон Маск, Супрун і прихильник Зеленського: як діалог у Twitter несподівано переріс у скандал

НАТО затвердив новий пакет підтримки України і Грузії – подробиці

На Черкащині активісти "Європейської солідарності" передали продукти й антисептики людям, які їх потребують

Заявок більш як тисяча: партія Порошенка доставляє продуктові набори літнім людям на Запоріжжі

Україна хоче отримати від МВФ допомогу, збільшену до 10 млрд доларів – ЗМІ