У квітні в Сімферопольському СІЗО-1, контрольованому окупаційною владою РФ, неприродною смертю померли щонайменше чотири людини, двоє з них – кримські татари. Про це повідомила Кримська правозахисна група.
"КПГ (Кримська правозахисна група) має інформацію, що, ймовірно, 6 квітня знайдені повішеними Сервер Білялов (69 років) і Олег Гончаров (46 років). 12 квітня в штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шиповнік. 13 квітня в камері номер 8, куди поміщають новоприбулих, в так званому карантині, з перерізаним горлом було знайдено 39-річного Іслама Іскерова, доставленого в СІЗО Сімферополя з Джанкоя", – повідомили правозахисники.
Вони зазначили, що ці дані підтвердили кілька незалежних один від одного джерел.
У коментарі "5 каналу" керівник КПГ Ольга Скрипник зазначила: версії самогубства – малопереконливі. Усі смерті потребують об'єктивного та чесного розслідування.
"Є обгрунтовані сумніви щодо такої версії. Наприклад, якщо взяти самогубство людей через повішення, то один із них, Сервер Біляєв, він взагалі мав шанси найближчим часом вийти з СІЗО. І таким чином постає питання: які були причини для такого самогубства, якщо людина має скоро вийти. Щодо іншого самогубства також є сумніви, адже він був у карцері... Всі ці випадки потребують об'єктивного та чесного розслідування. Але на сьогодні ми так і не знайшли інформації про те що взагалі РФ почала розслідування цих фактів. І знаючи російську практику, дуже часто списують це на самогубства і не проводять жодного рослідування і неможливо дізнатись, що насправді сталось з людьми. Тому відсутність інформації у прокуратурі РФ, та на сайті Слідчого комітету можна говорити, що Росія буде ховати факти цих смертей і не розслідувати".
Правозахисник наголосила, що з точки зору міжнародного права, це є серйозне порушення, бо Російська федерація як окупуюча держава несе відповідальність за всіх людей, в першу чергу за тих, хто в прямому сенсі знаходиться під її владою – це якраз місця несвободи. "Тому такі факти, на наш погляд, треба передавати у відповідні міжнародні інстанції і вимагати на міжнародному рівні розслідувань. І по-друге, це також важливий момент , який треба використовувати в перемовинах, для того щоб Міжнародний комітет проти катувань мав можливість відвідати СІЗО на території Криму", – наголосила Скрипник.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Попри заборони та репресії: У Сімферополі вшанували пам'ять жертв депортації кримських татар – фото





















