ПЦУ
ПЦУ Facebook

У ПЦУ розповіли про переслідування в окупованому Луганську – Митрополит Епіфаній обурений (оновлено)

  Читайте по-русски
  Епіфаній обурений переслідуванням українських священиків у Луганську

  У Православній церкві України заявили, що її священнослужителі в Луганську зазнають переслідувань із боку фактичної влади, встановленої на окупованій території. Як повідомив у Facebook керуючий Луганською єпархією ПЦУ, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій (Яворський).

  Так, прес-служба єпархії повідлмила, що 4 квітня в управлінні Луганської єпархії і Свято-Троїцького кафедрального собору Української православної церкви (Православної церкви України) в Луганську були проведені обшуки.

  Як йдеться у повідомленні, з телефонної розмови з секретарем єпархії протоієреєм Анатолієм Назаренком, який перебуває в Луганську, стало відомо, що в рамках проведення операції "Стоп-терор" служби "боротьби з економічними злочинами" угруповання "ЛНР" під час обшуку вилучили церковну та українську символіку, церковні книги і книги національного змісту, офіційне листування, а також робочі комп'ютери. Крім цього, обшуки провели і в приватних оселях священнослужителів, протоієрея Анатолія Назаренка та ієрея Геннадія Курганова.

  Щодо обох священнослужителів ПЦУ ведуть "слідчі дії", їх допитують по 5–6 годин на день, їм "рекомендовано" не залишати Луганськ, але не заборонили звершувати богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Луганська, мовиться в повідомленні.

  ОНОВЛЕННЯ. Відреагував на ці переслідування і очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній. Він закликає припинити переслідування українського духовенства на окупованих територіях, зокрема, в Луганську. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

  "Ми обурені черговим актом переслідування українського духовенства на окупованих територіях. Тиск і переслідування українського духовенства і парафій у Криму, в Донецьку і окремих районах області та останні події в Луганську – з одного ряду та мають одних відповідальних за порушення релігійної свободи, а саме – російську владу. Ми закликаємо цю владу негайно припинити такі переслідування, зокрема дати відповідні вказівки залежним від неї структурам в Луганську полишити духовенство і громаду Свято-Троїцького собору в спокої. Ми просимо міжнародне співтовариство, демократичні країни, міжнародні інституції, зокрема ООН та ОБСЄ, вжити заходів для припинення тиску на українське духовенство в Луганську", – заявив митрополит Епіфаній.

  Як відомо, канонічна ПЦУ, як і найбільша з її попередниць, УПЦ Київського Патріархату, вже не раз скаржилися на утиски і переслідування на окупованих частинах Луганської і Донецької областей. Особливо загострилося становище останнім часом, коли фактична влада незаконних збройних сепаратистських угруповань "ДНР" і "ЛНР", визнаних в Україні терористичними, стала вимагати від громад ПЦУ реєструватися за їхніми "законами", погрожуючи можливістю повної заборони діяльності цих громад і їхніх священнослужителів і конфіскації їхнього майна.

  Попередній матеріал
  G7 готові до нових санкцій проти РФ у разі необхідності – комюніке
  Наступний матеріал
  Парасолі напоготові: Україну з понеділка накриють дощі