Найкращі оператори дронів – це запеклі шанувальники комп'ютерних ігор. Інструктори оперативного командування "Захід" вчать новачків керувати безпілотниками в умовах реального бою. Для цього в навчальному центрі створили спеціальну смугу перешкод. Як новобранці обходять пастки, читайте у сюжеті.
Дрон скидає імітовану вибухівку на автомобіль, що їде на великій швидкості. Новобранці вчаться нищити ворожу техніку на ходу.
"Є цілі, які можна уражати. Є засоби РЕБ для того, щоб пілоти вже готувалися та вчилися працювати не просто в тепличних умовах, а в умовах, максимально наближених до бойових", – розповів заступник командира батальйону БПЛА Тінейджер.
Безпілотник вже долає спеціальну сітку на смузі перешкод. Тут півсотні пасток, які пілоти мають зуміти обійти. Складніші льотні елементи залишають на кінець навчання. Вишкіл складається з кількох етапів: із теорією та практикою.
"Воно починається з бази, з базових льотних практик. Потім другий, більш складний етап. Потім тактика застосування, де пілоти вчаться протидіяти ворожим РЕБ, вчаться працювати в екіпажах. Проводиться повна імітація того, що є на полі бою", – поділився інструктор центру стрілецької підготовки Ярослав.
На базі підготовки операторів дронів працює і майстерня з ремонту техніки. Тут постійно у роботі два 3D-принтери – друкують розхідники та деякі деталі.
"Більш точний принтер (показує – ред.) – на ньому можна друкувати дрібніші деталі. От зараз, наприклад, робимо свої запчастини під тренувальні дрони. І запчастини для збірки самих дронів", – розповів військовослужбовець ЗСУ Пікассо.
Пілотів навчають інструктори з бойовим досвідом. Кажуть: найкращі оператори дронів – запеклі любителі комп'ютерних ігор. Тому таких людей запрошують долучатися до навчань.
"Геймери – вони рулять! І якщо ти вчора був горем для мами, то сьогодні ти – велика знахідка для армії та велика небезпека для ворога", – наголосив Тінейджер.
Ворог постійно удосконалюється і вигадує різні пастки для дронів, каже військовий. І додає: Збройні сили України не мають права поступатися, тому йдуть у ногу з часом. Новачки освоюють різні види дронів. Для цього на базі мають віртуальні програми-симулятори польотів. І вже за місяць новобранці стають пілотами-початківцями.
Вікторія Поморська, Волинська область, "5 канал"
Читайте також: вигадують нові способи, аби заглушити модифікаційні ворожі БПЛА: як навчається нове покоління дронарів.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.