Нашестя змій у Дніпрі
Нашестя змій у Дніпрі 5 канал

У машинах і біля багатоповерхівок: на Дніпропетровщині фіксують нашестя змій

Читайте по-русски
У багатотисячному Дніпрі змій бачать не лише біля водойм, а й посеред забудованого центру – біля офісів, ресторанів, у машинах, будинках та біля багатоповерхівок

Нашестя змій на Дніпропетровщині. Спеціальний підрозділ ДСНС чи не щодня виїздить на виклик, аби впіймати чергову змію. Однією з причин такого нашестя науковці називають зміну клімату.

Змію у дворі однієї з багатоповерхівок у спальному районі Дніпра знайшов безпритульний кіт, розповідає Віктор Боговін. Чоловіку вдалося відзняти на телефон непрохану гостю.

Нашестя змій у Дніпрі
Нашестя змій у Дніпрі5 канал

"Це була степова гадюка – додому вже прийшли, в інтернеті подивився. Порівняв зовнішній вигляд – так, це вона і була. Кота відігнали, змія ретирувалася в зарослі кущі. Далі сусіди вирубали цей хащ, який служив шляхом", – розповідає чоловік. 

Рептилій бачать і в суцільно забудованому та заасфальтованому центрі міста. Працівники одного з офісних центрів побачили змію на порозі.

Рятувальники зазначають: викликів через плазунів стало значно більше. Нещодавно виявили змію у приватному будинку, ще одну впіймали біля супермаркету.

Рятувальник Володимир Іваніків каже: "З початку цього року виїжджали 27 разів, спіймали 48 змій. Ну не змій, а плазунів". 

Фахівці констатують, плазунів стає більше через зміну клімату. Їхня популяція ростиме і далі.

Герпетолог Віктор Гассо говорить: "Виходить, що більш південні види просуваються на північ, тобто для них складаються більш сприятливі умови. Тобто ми дійсно за ці 30 років побачили просування змій на північ, і відповідно, на їхньому шляху зустрілося місто Дніпро".

Нині біля Дніпра існує лише один вид отруйної змії – це червонокнижна гадюка. Герпетологи заспокоюють, зустріч із нею – рідкість: "Це наша степова гадюка, добре виражений темний зигзагоподібний малюнок на спині. Це єдиний можливий варіант отруйної змії у нас в природі, але ми завжди тримаємо в голові, що в місті може бути змія не наша, привезена з-за кордону. І тоді можуть бути варіанти".

Нашестя змій у Дніпрі
Нашестя змій у Дніпрі5 канал

"Кілька років тому в парку Глоби ловили, здається, удава – кілька метрів. Десь у когось утік", – каже рятувальник Володимир Іваніків.

Нашестя змій у Дніпрі
Нашестя змій у Дніпрі5 канал

Фахівці пояснюють: змії зазвичай безпечні і беззахисні, вони не атакують. Вкусити можуть лише якщо на неї наступити. Тому закликають містян бути пильними та уважно дивитися під ноги.

Наталя Світова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Акція "Терпіти більше не можна!" на Майдані: журналісти "5 каналу" про настрої та вимоги людей – включення
Наступний матеріал
"Таке враження, що американці ніяк не наважаться": Новіков прокоментував слабку дію санкцій на РФ
Loading...