Змія у Рівному
Змія у Рівному 5 канал

На Рівненщині гадюка вкусила 3-річного хлопчика: дитина у реанімації

Читайте по-русски
Від початку року це вже вдруге в області змія кусає людину

На Рівненщині 3-річного хлопчика вкусила гадюка. Дитина у реанімації. Плазун напав на малюка, коли той бавився на подвір'ї. Батьки звернулися до лікарів лише наступного дня, коли побачили, що в нього набрякла нога. Подробиці – у наступному сюжеті.

"Це біля дому було. У нас там є маленький стадіон, а біля нього рів. Там дуже багато змій, бо там дерева, кущі. Діток 10 було. Вони доросліші, а він самий малий був, ще не знає, що це таке. Просто всі почали втікати, а він залишився", – розповідає Юлія, сестра Матвія.

Після прогулянки 3-річний Матвій опинився на лікарняному ліжку. Хлопчика за ногу вкусила гадюка. Що сталося лихо, батьки зрозуміли лише наступного дня. Тоді в малого вже набрякла нога і йому стало важко дихати. Рідні відразу звернулися до медиків. Уже другий день хлопчик перебуває в реанімації.

"Поступив він у важкому стані. Відразу ввели протизміїну отруту, проводилася інфузійна терапія. Наразі стан дитини лишається важкий, але стабільний. Він продовжує лікування у реанімаційному відділенні", – звітує дитячий лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Юлія Білик.

Нині загрози життю Матвія немає, проте без ін'єкції хлопчик би не вижив, кажуть медики. Запевняють, протизміїної отрути в області нині вистачає.

"Поки що ми маємо і на складі, і в обласній дитячій лікарні маємо. Звичайно, у минулому році були випадки укусів, але не у всіх випадках ми її призначали. Це клініцисти вирішують, як іде розвиток покусу", – пояснює головний спеціаліст обласного управління охорони здоров'я Людмила Яценя.

Навесні плазуни найнебезпечніші, застерігають фахівці. Нині їхня отрута найтоксичніша, а поведінка агресивна.

"Я взагалі рекомендую у весняний період не ходити такими місцями, де їх можна зустріти. Тобто у корчі не лізти, де висока трава. А якщо побачили, краще обійдіть. Не потрібно брати палку і її відганяти. Ви її не чіпаєте, а вона вас", – наголошує заступник директора Рівненського зоопарку Ірина Оліферук.

Від початку року на Рівненщині це вже вдруге змія кусає людину.

Ганна Яцук, Рівне, "5 канал"

Попередній матеріал
Філарет контролює майже всі гроші, що надходять у церковну касу Києва – Епіфаній
Наступний матеріал
Ворог застосував озброєння БМП та міномети, загинув один боєць – штаб ООС