Змія у Рівному
Змія у Рівному 5 канал

На Рівненщині гадюка вкусила 3-річного хлопчика: дитина у реанімації

Читайте по-русски
Від початку року це вже вдруге в області змія кусає людину

На Рівненщині 3-річного хлопчика вкусила гадюка. Дитина у реанімації. Плазун напав на малюка, коли той бавився на подвір'ї. Батьки звернулися до лікарів лише наступного дня, коли побачили, що в нього набрякла нога. Подробиці – у наступному сюжеті.

"Це біля дому було. У нас там є маленький стадіон, а біля нього рів. Там дуже багато змій, бо там дерева, кущі. Діток 10 було. Вони доросліші, а він самий малий був, ще не знає, що це таке. Просто всі почали втікати, а він залишився", – розповідає Юлія, сестра Матвія.

Після прогулянки 3-річний Матвій опинився на лікарняному ліжку. Хлопчика за ногу вкусила гадюка. Що сталося лихо, батьки зрозуміли лише наступного дня. Тоді в малого вже набрякла нога і йому стало важко дихати. Рідні відразу звернулися до медиків. Уже другий день хлопчик перебуває в реанімації.

"Поступив він у важкому стані. Відразу ввели протизміїну отруту, проводилася інфузійна терапія. Наразі стан дитини лишається важкий, але стабільний. Він продовжує лікування у реанімаційному відділенні", – звітує дитячий лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Юлія Білик.

Нині загрози життю Матвія немає, проте без ін'єкції хлопчик би не вижив, кажуть медики. Запевняють, протизміїної отрути в області нині вистачає.

"Поки що ми маємо і на складі, і в обласній дитячій лікарні маємо. Звичайно, у минулому році були випадки укусів, але не у всіх випадках ми її призначали. Це клініцисти вирішують, як іде розвиток покусу", – пояснює головний спеціаліст обласного управління охорони здоров'я Людмила Яценя.

Навесні плазуни найнебезпечніші, застерігають фахівці. Нині їхня отрута найтоксичніша, а поведінка агресивна.

"Я взагалі рекомендую у весняний період не ходити такими місцями, де їх можна зустріти. Тобто у корчі не лізти, де висока трава. А якщо побачили, краще обійдіть. Не потрібно брати палку і її відганяти. Ви її не чіпаєте, а вона вас", – наголошує заступник директора Рівненського зоопарку Ірина Оліферук.

Від початку року на Рівненщині це вже вдруге змія кусає людину.

Ганна Яцук, Рівне, "5 канал"

Попередній матеріал
Річка перелилася через дамбу: на Прикарпатті через зливу сотні будинків підтоплені
Наступний матеріал
Визначилися всі фіналісти конкурсу "Євробачення 2019"
Loading...