Булінг
Булінг Фото з відкритих джерел

У Львові суд оштрафував батька учня через булінг однокласників

Читайте по-русски
Хлопець бив та обзивав однокласників у школі

Б'ється, лається та виявляє агресію. У Львові суд оштрафував батька п'ятикласника, бо той постійно ображає однокласників і вчителів. За булінг у школі доведеться заплатити 850 гривень. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".

Агресію до однокласників Сашко почав виявляти, тільки-но пішов до школи, розповідає батько учениці Ігор Гнатик. З першого дня хлопець показав усім, що добре знає матюки і має силу.

"Були одноразові скарги дітей на побиття, нецензурну лексику. Як на 5-й клас, це занадто. Може вдарити, обізвати, смикати за волосся, перекинути, битися", – розповідає батько учениці школи №97 Ігор Гнатик.

Дочка Ігоря, Ганна, навчається в одному класі з Сашком. Чоловік бідкається, що хлопець – поганий приклад для однокласників.

"Це поведінка для дітей їх ставить у рамки: а так можна? Вони приходять, дочка от приходить і питається, тато, от він так зробив. Так погано чи так можна робити? Вони вже самі не розуміють, що правильно, а що неправильно", – додає Ігор Гнатик.

Цькувати п'ятикласник Сашко заходився не лише своїх однолітків, а й досвідчених педагогів. Учителі розповідають, що задовільної поведінки в учня не буває. Він агресивно реагує на зауваження.

"Хлопчик відвідує школу постійно, пропусків у нього немає. Здібний. Щоправда, але поведінкова норма в нього зовсім відсутня. Він є надзвичайно агресивний, неконтрольований", – каже заступниця директора з виховної роботи школи №97 міста Львова Наталія Яремків.

Класна керівниця Леся Козак-Шуль зазначає: "Він робить взагалі те, що хоче. Він не питається, чи можна вийти, може встати посеред уроку і вийти. На зауваження, чому не працюєш, каже: я не хочу. Може встати піти до іншої дитини образити. Може встати, взяти речі, поламати".

У школі дати ради маленькому кривднику не можуть. На розмови регулярно викликають батька учня, утім це не діє.

"Виховує його сам батько, якщо це можна назвати вихованням. Батько визнає, що він не справляється", – зауважує Яремків.

Врешті, педагоги почали звертатися до поліції. За булінг у школі суд оштрафував батька на 850 гривень. У суді провину сина чоловік визнав. З журналістами спілкуватися не захотів: "Таких сімей є пів країни. Краще б тими соціальними зайнялись, до побачення".

"Ми з ним проводимо роботу, стараємося з ним якось займатися в такому плані, щоб це дитина стала, щоб зрозуміла, що є добре слово, добре ставлення. Це та проблема, яку ми маємо розв’язувати. Але без держави ми їх не розв’яжемо", – розповідає директор коли Петро Крупник.

У службі у справах дітей про Сашка знають добре. Хлопчик виріс у дитячих будинках, лише нещодавно рідний батько забрав сина на виховання.

"Дитина фактично з народження була покинута мамою і була влаштована в дитячий заклад. З віком дитина переводилися в інші дитячі заклади і це також, напевно, внесло свої корективи у психологічний розвиток дитини", – каже начальник служби у справах дітей Шевченківського району Львова Богдан Синицький.

Те, що різка зміна середовища впливає на поведінку дитини, підтверджують і психологи. Адекватно адаптуватися до зовсім іншого середовища можуть не всі.

"Тобто всі на нього нарікають, всі адресують до нього, і його єдиний захист та сама агресія, яка в тисячу разів більша, яку довкола дають, він же ж один проти всіх, і він так далі поводитиметься, допоки не прийде усвідомлення потрібності. Знайти інтерес, зацікавити дитину. Якщо дитині вдається хоча б сидіти той урок, то обов’язково треба похвалити", – наголошує психологиня Ольга Швед.

На індивідуальне навчання чи до спеціалізованого закладу булера поки що не переводитимуть, кажуть у службі у справах дітей. Сподіваються, що робота із соцпрацівниками та психологами змінить Сашка на краще.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Якщо суди скасують санкції проти каналів Медведчука – зрозуміємо, що влади не існує – політолог
Наступний матеріал
Як Росія відреагувала на санкції проти каналів Медведчука – Дмитро Кулеба у "Великій політиці"
Loading...

Суд оштрафував студентку, яку збила маршрутка у Львові

У Львові в чоловіка діагностували рідкісний хантавірус

На Львівщині зіткнулася маршрутка та потяг: є загиблий та травмована

Біля Яворівського полігону перевернулася вантажівка з військовими – є потерпілі

Пункт обігріву для безхатьків облаштували у Львові: як працює притулок під час карантину

Трагедія на Львівщині: жінка з трирічним сином загинули від отруєння чадним газом