Притулок у Львові
Притулок у Львові 5 канал

Пункт обігріву для безхатьків облаштували у Львові: як працює притулок під час карантину

Читайте по-русски
Поки у Львові працює лише один центр обігріву. Коли мороз сягне -10 °C, для безхатченків відкриють іще один притулок

Щоби потрапити до центру обігріву та нічліжки, треба обов'язково пройти температурний скринінг. Біля входу відвідувачів зустрічає соціальна працівниця чи медсестра. Зі вже звичними запитаннями.

У цьому притулку Марія Антіпова – близько року. Жінці 74. Відколи розпочалася епідемія коронавірусу – з приміщення майже не виходить.

"Я маю маску, одягаю собі і маю чистий спокій, щоб не захворіти. Я більше буваю в кімнаті, ніде не ходжу, бо боюся. Я знаю, що люди можуть чхнути на тебе. І та зараза попадає тобі в лице до рота. То я завжди приходжу, мию лице і все", – розповідає безпритульна.

Остерігається нових постояльців притулку і пані Світлана. Каже: тут їх побільшало з похолоданням надворі. Тому навіть у приміщенні жінка намагається не знімати маску.

"Я дотримуюся дистанції, нікуди не ходжу. Це є небезпека, ми боїмося від того, що якісь з вулиці приходять. Як ви правильно кажете, ми не знаємо, де вони були, де спали, що чіпали. Тому і маску ношу завжди", – запевняє безпритульна Світлана Лопуш.

Аби уникнути спалаху коронавірусу, у притулку намагаються дотримуватися карантинних вимог. Зокрема, там змінили правила харчування. Їдять бездомні у кілька змін, за столом сидять – через один стілець. Розселяють їх теж по-новому.

"Ми стараємося розселити наших клієнтів через одного, щоб дотриматися дистанції. Провітрюємо приміщення. У нас є знезаражувальні лампи, які ми включаємо щодня на пів години після того, як йдуть люди", – зауважила соціальна працівниця Світлана Неклева.

Хоча соціальні працівники зізнаються: змусити безхатьків дотримуватися карантинних вимог – нелегко. Треба пильнувати!

"Ну, важко пояснити людям, чому вони не можуть спати один біля одного. Але більшість розуміє, що має бути дистанція, і відповідальність", – каже Світлана.

За словами директорки центру, поки відвідувачів у них небагато. Тому проблем з організацією їхнього безпечного перебування у притулку нині немає.

"Буде більше людей, ми не можемо відмовляти, то будемо приймати. Щодо нових, які до нас поступають, обов'язкове флюорографічне обстеження. Тому хоч якщо вже інша стадія, то можна побачити. І, звичайно, огляд медсестри. То все, що ми можемо зробити", – пояснює директорка центру обліку та нічного перебування бездомних Ольга Ільчишин.

Поки у Львові працює лише один центр обігріву. Коли мороз сягне -10 °C, для безхатченків відкриють іще один притулок.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Театралізована вистава на все селище: як на Буковині бережуть унікальну традицію святкування Маланки
Наступний матеріал
Байден представив план економічної допомоги населенню США під час пандемії
Loading...

"Повернути ім'я, повернути повагу": волонтери влаштували свято для літніх людей та безпритульних

Доля безхатченків – рабство, поневіряння, жебрацтво: чи є вихід

Вимушені безхатченки: історії людей, які опинилися без даху над головою

Скільки в Україні безхатченків та як їм допомагають держава й волонтери – відео

Безхатченки: чому люди втрачають дім і як їм допомогти – #Небайдужа

У Києві затримали чоловіків, які знущалися над безхатьками та знімали це на відео