Безпритульні
Безпритульні 5 канал

Скільки в Україні безхатченків та як їм допомагають держава й волонтери – відео

Читайте по-русски
Загалом в Україні діє близько сотні закладів для безхатченків

За даними Міністерства соціальної політики, 2019 року в Україні налічували близько 33 тисяч безхатченків, із них близько 22 тисяч перебувають на обліку як безпритульні. Проте волонтери наголошують: цифра далека від реальності. Насправді таких людей близько 200 тисяч. Тоді як заклади соціального захисту в Україні можуть надати тимчасовий прихисток лише трохи більше ніж 1,5 тисячі осіб. Такі дані наводять журналісти програми "Небайдужа" на "5 каналі".

 

Загалом в Україні діє близько сотні закладів для безхатченків. Це, зокрема, центри обліку, реінтеграції, будинки нічного перебування та відділення соціальних готелів.

У деяких областях місцева влада та громадські організації тісно співпрацюють, щоб організувати притулок для бездомних людей. Наприклад у Черкасах, Чернігові, Чернівцях, Полтаві та Житомирі заклади соціального захисту керуються громадськими організаціями та фінансуються місцевими органами влади.

Водночас у Луцьку притулок, на який виділяють гроші з міського бюджету, працює лише взимку, а в Миколаєві комунальний притулок доступний лише для чоловіків. Проте нерідко волонтери надають бездомним людям допомогу без підтримки місцевої влади.

Безпритульні
Безпритульні5 канал

Самі активісти закликають допомагати і всіх небайдужих. Якщо побачите безпритульного – пропонуйте викликати соціальну або медичну службу.

Так, у Києві можна зателефонувати на гарячу лінію КМДА, а вже соцпрацівники виїжджають на місце і з’ясовують всі обставини з людиною. Саме такі прості дії можуть врятувати життя безхатченків, особливо в холодну пору року.

Читайте також: Без житла та можливості працювати: як безхатченки переживають карантин

Дивіться також повне відео програми "Небайдужа":

Попередній матеріал
Свято – в окопах: як 14-та механізована бригада відзначила 6-ту річницю заснування – репортаж
Наступний матеріал
Вимушені безхатченки: історії людей, які опинилися без даху над головою
Loading...