не брать
не брать 5 канал

У Львові для школярів почали проводити особливі уроки про Майдан та Героїв України

Читайте по-русски
Про Революцію Гідності розповідають учням 5-11 класів

Міністерство освіти оскаржує рішення Окружного адмінсуду Києва, який задовольнив позов колишнього заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова та зобов'язав переглянути підручник з історії України. А саме частину, де йдеться про розстріли на Майдані. Про це йдеться у відповіді відомства на запит журналістів ток-шоу "Країна" на "5 каналі". Доки цю скаргу не розглянуть – рішення суду не набуде чинності, – йдеться у повідомлені міністерства. Протестують проти рішення Феміди й українці. У Львові про Майдан та Героїв України розповідають школярам на спеціальних уроках. Освітяни вважають неприпустимою ухвалу окружного суду. Більше про це дізнавалася журналістка "5 каналу".

Не за програмою, а особливі уроки з історії України цього тижня влаштували для всіх львівських школярів. Про історичних діячів країни та Революцію Гідності розповідають учням 5-11 класів.

"Ніхто ніколи нам не заборонить говорити про наших мужів, і ми будемо говорити про них ще голосніше. І будемо розказувати про те, як вибудовувалася українська держава", – каже директор департаменту "Адміністрація міського голови" Євген Бойко.

Так львів'яни виступають проти рішення київського Окружного суду, який за позовом глави Адміністрації президента Януковича Андрія Портнова зобов'язав Міністерство освіти переглянути висвітлення подій Революції Гідності у підручниках з історії.

"Наша мета – щоб ми реагували на такі речі, коли ведеться відкрита антидержавна політика, коли люди, які мають сумнівну репутацію і вже відзначилися в історії України тим, що підтримували все, що пов’язане з русифікацією, і які не люблять нічого українського", – додає він.

Уроки про героїв у львівському 28-му ліцеї доручили вчителю історії – Михайлу Гордону.

"Не можна допустити помилок, чого загинули наші українці, наші львів’яни. Заради чого? Заради того, що ми повернулися назад і та влада, яка була при Януковичі, змогла вказувати, що нам вчити", – зазначає вчитель історії Михайло Гордон.

Для молодших школярів події Майдану та війни педагог передає в ігровій формі або показує тематичні кінофільми. Зі старшокласниками історичні події аналізує.

"Детальне обговорення причин, наслідків, помилок, вчинків тих чи інших політичних діячів. Ми розповідаємо про тих наших героїв, які були учасниками цих подій. Більше про Львівський Євромайдан, про львівських героїв, про героїв зі Львівщини, які віддали своє життя за Україну", – додає вчитель.

Учень 28-го ліцею Северин Сливка каже: "Нас вчать любити свою Батьківщину, знати історію міста, історії вулиці, свого заходу".

"Про Небесну Сотню, про його учасників, що ця подія робить для нашої країни, що вона змінила, змінила нашу країну на краще", – зауважує учень ліцею Олесь Тимків.

Освітяни вважають, що у підручниках з історії України замало інформації про сучасні події в країні. Тому просвітницькі уроки для школярів про Майдан та війну на Донбасі планують проводити регулярно.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Марафон за Вовком: детективи НАБУ кілька кілометрів бігли за головою ОАСК, аби зачитати клопотання
Наступний матеріал
"Суд не став на бік Портнова, а ліг під нього": Маруся Звіробій щодо заборони розповідати правду про Євромайдан
Loading...

7 років тому на Євромайдані пролилася перша кров – беркутівці почали застосовувати бойові кулі

Справа Майдану: у ЄСПЛ заявили, що в Україні на сьогодні відсутні ефективні механізми розслідування

Водомети на морозі і кулі "Беркута": як диктаторські закони Януковича перетворили Майдан на криваве поле битви

Дзвін гідності на честь Героя Небесної Сотні Володимира Чаплінського пролунав у Києві – включення

Президент Чехії порівняв заворушення в США з подіями Революції Гідності: вітчизняне МЗС відреагувало

Зеленський повернув у владу поплічників Януковича, які мстяться героям Майдану – Порошенко