19 січня 2014, Революція Гідності
19 січня 2014, Революція Гідності Вікіпедія

Справа Майдану: у ЄСПЛ заявили, що в Україні на сьогодні відсутні ефективні механізми розслідування

  Читайте по-русски
  Суд постановив, що держава несе відповідальність за вбивство принаймні одного протестувальника

  Європейський суд із прав людини у четвер, 21 січня, виніс рішення в кількох справах щодо подій Революції Гідності, заявивши про численні порушення прав людини. Про це повідомляє 5.ua з посиланням на "Главком".

  Суд, зокрема, виніс рішення у справах "Шморгунов та інші проти України", "Луценко і Вербицький проти України", "Кадура і Смалій проти України", "Дубовцев та інші проти України" і "Воронцов та інші проти України".

  Як повідомляється, ЄСПЛ одноголосно постановив, що в рамках цих справ було багаторазово порушено ст. 3 (заборона тортур і нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції про права людини, п. 1 і 3 ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність), ст. 11 (свобода зібрань та асоціацій), ст. 2 (право на життя) і ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя).

  У рішенні зазначається, що українська влада свідомо застосовувала жорстоке поводження, тому держава Україна несе відповідальність за вбивство принаймні одного протестувальника. ЄСПЛ вважає, що влада навмисно намагалися зірвати мирні протести, використовуючи для цього надмірне насильство і незаконне затримання.

  "Не було проведено ефективного розслідування викрадення, жорстокого поводження та смерті брата пана Вербицького (Юрія Вербицького, який був викрадений разом з Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбитий після катувань ‒ ред.), зазначивши, зокрема, що національна влада кваліфікувала це як вбивство і за нього відповідальна держава", ‒ мовиться в рішенні.

  Суд констатує відсутність на сьогодні незалежного й ефективного механізму в Україні для розслідування злочинів, скоєних співробітниками правоохоронних органів і недержавних агентів ("тітушок") під час подій на Майдані.

  Україна повинна виплатити деяким заявникам компенсацію матеріальної та моральної шкоди, а також покрити судові витрати.

  Попередній матеріал
  Уряд прийняв стратегію воєнної безпеки – подробиці
  Наступний матеріал
  Кравчук назвав передачу українських полонених Медведчуку "політичним шарлатанством"
  Loading...