Догляду за новонародженими дітьми навчають бабусь. Такі навчальні курси відбуваються у Львівському пологовому будинку. Їм показують, як правильно купати дитину, забирати від мами після годування та робити масаж. До навчань приєднуються і дідусі. Чи впораються з новими сучасними викликами – дізнавалася журналістка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська.
На пеленальному столику – лялька. На ній майбутні бабусі та дідусі вчитимуться догляду за немовлям. Починають з азів. Найперше завдання – одягнути підгузок. За справу береться єдиний дідусь на курсі.
Учасник Богдан Строгуш із завданням впорався вправно. Чоловік хвилюється, бо скоро вперше стане дідусем. Розповідає, невістка вже на п'ятому місяці вагітності. Хто народиться, ще не знає, але вже готується зустріти майбутнього малюка.
"А може, такий час настане, що в них якісь справи з"являться і треба буде допомогти, треба бути в курсі справ, як все відбувається, якби було краще", – каже учасник курсу Богдан Строгуш.
У Галини Яремко цього тижня з'явиться на світ довгоочікуваний онук. Жінка розповідає, на курсах хоче навчитися виховувати хлопчика в сучасних умовах. Хоче бути найкращою у світі бабусею.
"Тепер абсолютно все по-іншому, осучаснені всі методи, одягання навіть дитини на прогулянку. Тоді сповивали в пелюшку дитину, тепер дитину одразу одягають: шапочка, верхній одяг", – пояснює учасниця курсу Галина Яремко.
Бабусь та дідусів на курсі вчать, як правильно купати дитину, забирати від мами після годування та робити масаж.
"За ці дві години ми розказуємо, що відбувається в пологовому залі, як відбуваються партнерські пологи, бо бабусі, коли народжували, такого не було, як приготувати молодій парі одяг для новонародженої дитини", – каже лікарка-неонатологиня, організаторка курсів Леся Комарницька.
Організаторка курсів лікарка-неонатологиня Леся Комарницька – бабуся з досвідом. У неї вже чотири внуки, а на днях народиться наймолодший. Пояснює: перше та основне правило для бабусь та дідусів – не давати молодим батькам небажаних порад.
"Вони ні в якому випадку не мають заміняти батьків. Основними, хто доглядає, хто виховує, – це є батьки, а справа бабусь та дідусів – коли є потреба, коли попросять допомогу діти", – пояснює лікарка-неонатологиня, організаторка курсів Леся Комарницька.
Курси для бабусь безплатні. Записатись на тренінг можна в соцмережах пологового будинку Львівської обласної клінічної лікарні.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: Уявити не могли таку старість: як лікарня на Житомирщині стала домом для пенсіонерів-переселенців
Дивіться також відео на тему: "Українські Воєнні Історії": бійці ТрО ЗСУ зняли художній фільм – про залаштунки
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.