Курси з програмування для ветеранів війни розпочали в Черкасах. Місцеві айтівці так вирішили допомогти військовим, які більше не можуть повернутися на службу, опанувати новий фах. Група з 25-ти учасників набралася швидко. Задля них адаптували навчальну програму і вже розпочали заняття. Ці люди вистояли перед російським ворогом, тож які шанси опанувати мову програмування – дізнавалась журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.
Уже кілька занять, як ветерани воюють не з ворогом, а з математичними формулами. Докладають усіх зусиль, щоб зрозуміти підступні рівняння, і їм вдається.
"Не думаю, що складно, щоб освоїти нову професію, в процесі розумієш, що складно, це нове, але потрошку виходить, пробуємо, боремося", – каже відвідувач курсів Сергій.
Володимир на математиці трохи знається, тож йому наука дається легше. Але, зізнається, навчитися програмуванню – складно. Каже, після Перемоги мріє про мирну професію і до того часу хоче її опанувати.
"Насправді, перед війною я вивчав сферу, але вивчав тестування, і думаю, що зі служби є трошки часу нову мову вивчити, бо війна закінчиться, хочеться якось себе реалізувати в цій сфері. Складно, звісно, бо голова не швидко перелаштовується, але дуже подобається, класно, що всі вчаться і всім все подобається", – розповідає відвідувач курсів Володимир Левченко.
За парти сіли 25 ветеранів російсько-української війни, більшість із них мають травми чи обставини, через які продовжувати службу не можуть. Тому воліють опанувати нову професію. Лекції читає викладач черкаського університету. Каже, з військовими працювати легше, ніж зі студентами.
"От ми більше зі студентами – замість того, щоб пояснювати щось нове – пояснюємо, нащо це їм потрібно, а потім не вистачає часу пояснити ці складні штуки, і це мене додатково мотивує видумувати якісь такі способи пояснити, бо студентам пояснюй – не пояснюй, а він не хоче, – а ці хочуть, усі", – зазначає викладач Борис Онищенко.
Курси для військових започаткувала черкаська айті-компанія. Раніше теж проводили безоплатне навчання для всіх охочих працювати в цій сфері. А коли дізналися про цікавість до цього фаху у військових – створили для них окрему групу. Прийняли всіх охочих, на співбесіді дізналися про їхні знання й адаптували освітню програму саме до них.
"Ми проводимо співбесіду не для того, щоб відібрати, а щоб зрозуміти, що вони знають, щоб ми могли ці лекції підібрати так, щоби тим, хто знає – не було сумно, і хто не знає – щоб вони не відвалилися, саме для цього ми проводимо співбесіду, щоб ми дізналися, що вони знають, тому перші лекції більш адаптовані, більш простіші, ніж зазвичай", – розповідає директор навчальних програм компанії Ekreative Сергій Цибровський.
Це перша група ветеранів. На її прикладі викладачі потім удосконалюватимуть програму для наступних груп. Запевняють: ці знання стануть у пригоді не лише ветеранам, а й чинним військовим.
"І військо, і сама війна надзвичайно технологічні, ми чуємо і про дрони, і про високотехнологічну техніку, де потрібні ось ці знання з програмування, ці дрони – так само вони програмуються і під штучний інтелект, і під наведення цілі, бо техніка – вона заміняє людину і спасає людину", – зазначає керівник компанії Ekreative Віктор Євпак.
Курси триватимуть 3-4 місяці, за цей час ветерани отримають знання з основ програмування і зможуть потім уже поглиблено вивчати обраний фах.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"
Читайте також: Дехто навіть не зізнається про справжні причини відвідування: у Черкасах є безоплатні курси самозахисту для жінок
Дивіться також відео: ЗРОБИ ЦЕ ЗАРАЗ! Основи поводження з вогнепальною зброєю| Захисти себе. Створи себе сам! Тренінг #1
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.