В'ялена риба, ботулізм
В'ялена риба, ботулізм http://gazeta-rv.zp.ua

У лікарню не звертався: на Запоріжжі від ботулізму помер чоловік

Це вже п'ятий летальний випадок

У Запорізькій області зафіксовано черговий летальний випадок від ботулізму.

Як повідомляється на сайті Центру громадського здоров'я, померлий чоловік вживав рибу домашнього приготування.

"Минулого тижня зафіксований п'ятий летальний випадок ботулізму. Помер чоловік 1975 року народження у Запорізькій області вдома, по медичну допомогу він не звертався. Діагноз встановлено посмертно після розтину тіла на підставі лабораторного підтвердження внаслідок вірогідного вживання неякісної в’яленої риби домашнього приготування", – йдеться у повідомленні.

Загалом, за даними МОЗ, станом на 16 липня 2018 року в Україні зареєстровано 65 осіб, які захворіли на ботулізм, летальних випадків – 5.

Для лікування хвороби в Україні є обмежена кількість сироваток від ботулізму канадського виробництва, які закуплені Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) та передані Україні, як гуманітарна допомога.

Міністерство охорони здоров'я України нагадує керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської держадміністрацій про порядок отримання протиботулінічної сироватки та дії органів місцевого самоврядування щодо локалізації осередку отруєння та недопущення поширення харчового отруєння:

керівник закладу охорони здоров’я або за його відсутності лікуючий лікар чи черговий лікар в разі виявлення в особи ймовірного та/або підтвердженого випадку ботулізму, невідкладно, впродовж 15 хвилин інформує відповідальну особу "Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України";

отримати протиботулінічну сироватку (антитоксин) можна зі спеціалізованого складу ДП "Укрвакцина МОЗ України". Введення протиботулінічної сироватки передбачено, серед іншого, в курсі лікування, при встановленні імовірного та/або підтвердженого діагнозу ботулізм. Така сироватка блокує дію токсину, що потрапив до організму. Отримати сироватку можна у будь-який час (навіть вихідні або неробочі години). Для отримання сироватки необхідно звернутись напряму до відповідального співробітника ДП "Укрвакцина МОЗ України".

Довідково: Ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) за неправильних умов зберігання чи транспортування продуктів харчування. Найкращий спосіб захистити своє здоров’я – утримуватися від вживання їжі, про якість якої споживачу достеменно невідомо.

До факторів ризику належать споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, консервів або виробів з м'яса, якщо вони не проходили термічну обробку перед вживанням.

Попередній матеріал
Вашингтон спростував ще одну заяву Трампа під час зустрічі з Путіним
Наступний матеріал
Міноборони пояснило, що за техніка перебуває на Харківському заводі, де вели зйомку блогери
Loading...

У Бердянську потонув 80-річний дідусь: тіло онука розшукують досі

МОЗ: на Миколаївщині від кору померла дитина (оновлено)

Call-центр і "швидка довго їде": радник глави МОЗ зруйнував головні міфи про екстрену допомогу

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено

Пішла з життя відома світова модель

Аварія на водоканалі в Єнакієвому: чотири людини загинули