випадок ботулізму
випадок ботулізму 5 канал

"Самостійно не дихає": у Харкові зафіксували новий випадок ботулізму

Цього разу отруївся чоловік, що разом із родиною ласував в'яленим лящем

У Харкові зафіксували черговий випадок ботулізму. Ботулотоксин виявили у крові 38-річного місцевого мешканця, передає "5 канал". 

До обласної клінічної лікарні чоловік потрапив із нудотою, розладом шлунку та ослабленням зору. За словами лікарів, хвороба розвивалася дуже швидко. Чоловікові одразу ввели протиботулінну сироватку.

Лікарям пацієнт розповів, що напередодні їв в'ялену рибу, яку подарували його синові. Разом з ним, презентом поласували й інші члени родини. Та в лікарню потрапив лише він.

Зараз стан хворого лікарі оцінюють як стабільно важкий, але дихати самостійно він досі не може. Чоловік при тямі та жестами запевняє, що рибу їсти не буде ще довго.

"Тяжкість його стану була зумовлена наростаючими явищами неврологічної симптоматики – це порушення дихання і ковтання, зниження м'язової сили в кінцівках. Попередньо, причиною став в'ялений лящ, який їли всі – і син, і дружина. З усіх захворів лише він", – розповідає завідувач відділення інтенсивної терапії лікарні у Харкові Володимир Павлов.

"Потрібно купувати в супермаркетах, саме в тих точках, де є сертифікат і правильно приготований продукт, а так, якщо на якихось ринках, незрозуміло де приготували, сушили рибу – маємо вже чотири випадки", - зазначає головлікар інтенсивної терапії Павло Нартов.

Зауважимо, що цю інфекційну хворобу медики вважають найнебезпечнішою. Смертність від неї настає у 50% випадків.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Україна отримала європейські вакцини від ботулізму та правця.

Попередній матеріал
Шверк пояснив, чому законопроект "Купуй українське" має дуже великі корупційні ризики
Наступний матеріал
"Узаконення хабара чи відката": чим небезпечний законопроект "Купуй українське"
Loading...