Фото з відкритих джерел

"Узаконення хабара чи відката": чим небезпечний законопроект "Купуй українське"

Ухвалення у першому читанні поки що тільки проекту закону №7206 "Купуй українське, плати українцям" прокоментував економіст Сергій Фурса

У студії програми "Інформаційний день" на "5 каналі" він розповів, чому напередодні проголосований у першому читанні законопроект від Радикальної партії №7206 "Купуй українське, плати українцям" насправді є узаконенням корупції, та як він взагалі дістав підтримку в парламенті.

Відповідно до проекту закону, якщо українська фірма збере щонайменше 23 необхідні довідки і доведе, що товар походить саме з України, то вона має право завищувати ціни аж до 43%, і все одно перемагає на тендерах.

"Важливе уточнення – виграти не тільки в іноземного, а й у будь-якого українського, який не зібрав довідок. І всі розуміють, що кожна з довідок вартує якихось коштів", – наголосив Фурса і додав: "Навіть можна пояснити, чому 43%. Коли Смілянський прийшов в "Укрпошту", вони запровадили там систему Prozorro. І відразу ціна всіх закупівель, навіть попри інфляцію, раптом впала на 40%... Зараз ці люди приходять і кажуть: а давайте будемо продавати на 43% дорожче. Узаконюють хабар чи "відкат".

Відповідаючи на запитання, чому взагалі депутати проголосували за цей законопроект, економіст зазначив: "По-перше, тендерна мафія заробляла дуже великі гроші. І всі ці люди досі дуже багаті, вони мають вплив на депутатів коаліції. По-друге, судячи з усього, це було питання торгівлі за бюджет. Радикали ж проголосували за Бюджет? Проголосували. Їм треба було щось дати".

Які перспективи законопроекту, що суперечить Угоді про асоціацію з ЄС, суперечить правилам СОТ та шкодить роботі Prozorro – дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
"Самостійно не дихає": у Харкові зафіксували новий випадок ботулізму
Наступний матеріал
"Неспокій" чи підтримка Вільнюса: про що говорили Порошенко та Грибаускайте
Loading...