Приднірповський парк Кременчука
Приднірповський парк Кременчука відкриті джерела

У Кременчуці під виглядом соціальної реклами розміщено політичну агітацію

Читайте по-русски
Поліція вже порушувала провадження про незаконне використання бюджетних коштів

Міська влада Кременчука розміщує політичну агітацію під виглядом соціальної реклами, про це йдеться в матеріалі програми журналістських розслідувань "ШУСТРОВА LIVE".

Напередодні місцевих виборів у Кременчуці з'явилося багато реклами в корпоративних фіолетових кольорах місцевого осередку партії "За майбутнє", від якої на виборах балотується чинний очільник Віталій Малецький. У цей колір пофарбовані також лавочки, двері під'їздів, коридори багатоквартирних будинків, а також комунальний громадський транспорт. 

За оцінками спостерігачів громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр "Європейський клуб", які провели моніторинг зовнішньої реклами в місті, там розміщено понад сотню бордів з гаслами "За майбутнє Кременчука" або "Кременчук за майбутнє" фіолетового кольору.

Щоб з'ясувати, ким була оплачена ця реклама, журналісти надіслали міському голові Віталію Малецькому журналістський запит, однак відповіді в установлений законом строк так і не отримали. А коли спробували задати питання міському голові особисто – він просто втік.

Перший заступник міського голови Володимир Пилипенко, який курує питання зовнішньої реклами в Кременчуцькій міськраді, на запитання журналістів щодо фінансування бордів "Кременчук за майбутнє", заявив, що це питання потрібно задавати тим людям, які розміщували цю рекламу, а не йому.

20 листопада 2019 року за заявою громадських активістів поліція вже порушувала кримінальне провадження за ст. 364 ч. 1 КК України (зловживання владою або службовим становищем) про незаконне використання бюджетних коштів Кременчуцької міської ради у медійних та агітаційних інтересах депутата Юрія Шаповалова, до команди якого місцеві експерти зараховують чинного очільника Віталія Малецького.

Тоді активісти виявили, що відповідно до міських Правил розміщення реклами, статус соціальної реклами встановлює Рада з дизайну міського середовища. Розповсюджувач реклами (власник борду чи іншого рекламного засобу) звільняється від сплати у бюджет міста за використання місця розташування рекламного засобу на період розміщення соціальної реклами.

Попередній матеріал
У ДСНС повідомили про масштабну лісову пожежу біля Краматорська
Наступний матеріал
Воєнний конфлікт на Кавказі: як реагують в Євросоюзі, НАТО та США
Loading...

В Умані виборча комісія зняла з виборів діючого міського голову, зареєструвавши кандидатами двох клонів-двійників – Цебрій

Полковника Ісмаілова, який очолив список "ЄС" до Сумської облради, намагаються незаконно звільнити з посади

Безвіз, падіння рейтингів і вибори: "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова стартував на "5 каналі"

"Львів має стати містом для львів’ян" – Олег Синютка

"Проукраїнські партії перед місцевими виборами мають підписати декларацію про неможливість створення коаліції з ОПЗЖ" – Портников

Філатов звинуватив представників партії "Голос" у продажі квот на виборах