смартфон
смартфон Depositphotos

У Харкові показали, як працює "мобільний паспорт"

Mobile ID – це використання сім-карти мобільного телефона для підтвердження своєї особи при отриманні низки послуг

Технологію Mobile ID або "мобільний паспорт", яка дозволяє ідентифікувати особу за допомогою мобільного телефона, представили в Харкові у рамках відкриття комунальної установи "Офіс реформ Харкова".

Коментар щодо події журналістам дав директор Департаменту реєстрації Харківської міськради Олег Дробот, повідомляє "Укрінформ".

"Харків став першим і єдиним містом України, яке реалізує проект "Smart сity" в партнерстві з компанією "Vodafone". Після підписання Меморандуму про співпрацю... виділено 36 пріоритетних проектів у різних сферах життя міста. Одним з них став Mobile ID. Ця технологія – один з трьох визнаних державою електронних способів ідентифікації особи. Головна перевага – безпека особистих даних", – відзначив Дробот.

За його словами, Mobile ID – це використання сім-карти мобільного телефона для підтвердження своєї особи при отриманні низки послуг в електронних сервісах на місцевому і державному рівнях.

Дробот відзначив, що мобільний паспорт не відрізняється від звичайної сім-карти, за винятком того, що в цю карту "зашитий" електронний цифровий підпис і особисті персональні дані володаря сім-карти.

"Абсолютно захищеним способом можна передавати ці дані державним органам або органам місцевого самоврядування для отримання тих чи інших послуг. Зараз, наприклад, за допомогою мобільного паспорта можна замовити на Порталі електронних сервісів Харкова довідку про склад сім'ї або місце проживання, техпаспорт тощо. У подальшому список послуг буде розширений", – пояснив Дробот.

Попередній матеріал
У Росії пасажирський літак екстрено приземлився у лісі – ЗМІ
Наступний матеріал
Київ прийняв кандидатуру нового посла Угорщини

У метро Харкова чоловік перевозив гранатомет і боєприпаси

Під Харковом позашляховик Lexus збив насмерть двох пішоходів

Місцеві налякані: подробиці вбивства та зґвалтування 15-річної дівчини на Харківщині

Vodafone закриває останні тарифи МТС: що робити абонентам

"Маленький жовточок": тримісячна Мілана бореться за життя і дуже потребує допомоги

На Харківщині зґвалтували та вбили 15-річну дівчину – поліція шукає нападника