5 канал

ID-картки проти "кнопкодавів": чому нардепи не вірять в успіх ініціативи

Уже з наступного року у Верховній Раді можуть запровадити ID-картки для народних обранців

Принаймні, про такі наміри сьогодні, 6 липня, повідомив спікер парламенту Андрій Парубій. Так у Раді планують боротися із кнопкодавством.

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" депутати від "Народного фронту" Ігор Алєксєєв та від Радикальної партії – Олег Купрієнко прокоментували відповідну ініціативу.

"Питання забезпечення особистого голосування, дисципліни важливе, але я не перетворював би парламент на якийсь бункер, де вхід буде дозволено за картками, а потім ми парламентарів будемо пропускати за сітківкою ока. Я не виключаю, що будуть такі заяви... То як можна забезпечити особисте голосування? Як забезпечити політичну відповідальність депутатів? Як на мене, потрібні конституційні зміни в цій частині, щоб депутата, якого зловили на "кнопкодавстві", позбавляли мандата. Для цього потрібно вносити зміни до Конституції", – переконаний Алєксєєв.

Такої самої думки і "радикал" Олег Купрієнко. Він каже: "В Конституції є стаття "Підстави для припинення депутатських повноважень". Туди варто дописати два пункти. Один із них – встановлення факту неперсонального голосування…".

"А другий пункт – неявка на одній сесії протягом 10-20 пленарних засідань", – додає "нарфронтівець".

Водночас, депутат від Радикальної партії пропонує більш рішучі заходи щодо прогульників та обурюється нинішньою поведінкою колег.

"Ми на роботі. Якщо ведуча запізниться на ефір на 15 хв – їй поставлять прогул. Якщо не з'явиться на роботі протягом 3 днів без поважної причини – виженуть за прогули. Чому ця норма КЗОТУ, Трудового кодексу не поширюється на нас? Тоді, ще 1994-го року, коли ухвалювали Конституцію, самі собі намалювали "парниковий ефект" (про депутатську недоторканність – ред.) і зараз ним користуються...

Якщо в нас не вистачає свідомості, в народних обранців, виконувати свою роботу, щоб хоча б не соромно було, так треба записати в Конституції норму прямої дії. Не прийшов на роботу – вигнати з роботи, припинити повноваження. Крім того, в мажоритарного народного депутата стягнути суму витрат на проведення позачергових виборів в його окрузі. Тоді як мальчики-зайчики ходити на роботу", – підкреслив народний обранець. 

Продовження розмови – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

День вишиванки в Раді: які вбрання обрали народні депутати та з яким настроєм відзначали

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Танкісти Чернігівщини вчилися долати перешкоди у воді та на суші
Наступний матеріал
Справа "тітушковода" Крисіна: прокурору знову не вдалося зачитати обвинувальний акт
Loading...