Військові навчання на Чернігівщині

Танкісти Чернігівщини вчилися долати перешкоди у воді та на суші

Дихати бійці, заблоковані в бронемашині посеред річки, можуть лише за допомогою протигазів – так можна протриматися до години

Долати перешкоди у воді та на суші – вчаться військові на Чернігівщині. Танкістів випробовували в різних стресових ситуаціях: на них навіть полювали з неба. Про те, як зі складними завданнями впоралися військові, – кореспонденти "5 каналу".

"Хвилювання є навіть перед весіллям", – учасник бойових дій на Донбасі, заступник командира бригади Олег Гуменний зізнається про хвилювання перед черговим випробуванням. За кілька хвилин його танк долатиме водну перешкоду.

За легендою навчань, танк застряг під час марш-кидка через річку вбрід. Витягти бойову машину з води танкістам мають допомагати водолази зі спецзасобами. Історія вигадана, учасники – справжні.

У танку бракує кисню. Тож, дихати бійці, заблоковані в бронемашині, можуть лише за допомогою протигаза. У ньому можна протриматися до години. "Заповнюється танк водою, екіпаж одягає цей протигаз, і за допомогою цього протигазу перебуває до тих пір, поки екіпаж не врятують і вони не зможуть затопити танк і відкрити люк", – пояснює Гуменний.

Подолання водних перешкод не лише підвищує професійний рівень військових, а й допомагає бійцям боротися з власними фобіями, – вважають керівники навчань.

"Проводиться перш за все для злагодження роботи танкових екіпажів. Навчання військовослужбовців екіпажів умілим діям в таких нестандартних ситуаціях, як в цьому випадку – подолання водної перешкоди. Ну і формування чи проведення психологічної підготовки", – наголошує заступник керівника навчань Євген Попович.

Щоб максимально наблизити танкістів до бойових умов, над полігоном постійно літала військова авіація. Гул двигунів мусив додавати екіпажам екстремальних відчуттів. Одночасно з подоланням перешкод на суші та у воді військові вчаться прицільно стріляти по різних об'єктах та знищувати умовних противників. Бригадно-танкові навчання розраховані на три дні.

Наталія Тягнирядно, Єгор Бречко, "5 канал"

Гарт "сталевих воїнів" України: що відбувалося на полігоні Донеччини – ФОТО

Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/
Танкісти ЗСУ
/

Попередній матеріал
Бойовиків на Донбасі кілька років готувала ФСБ – Парубій
Наступний матеріал
ID-картки проти "кнопкодавів": чому нардепи не вірять в успіх ініціативи

Українці на Strong Europe Tank Challenge-2018 у Німеччині: як це було – у фото

Трагедія на Рівненському полігоні: відомі імена загиблих

На Рівненщині під час навчань загинули четверо бійців – подробиці (оновлено)

Трагедія на Рівненському полігоні: що спричинило смерть трьох військових ЗСУ

Уперше за роки незалежності: на полігоні Широкий Лан відбувається масштабна розбудова

Важким панцерникам ЗСУ тісно в тилу: "5 канал" завітав у гості до танкістів