На полігоні Широкий Лан відбувається масштабна розбудова

Уперше за роки незалежності: на полігоні Широкий Лан відбувається масштабна розбудова

Випробовувати нові та реконструйовані об'єкти армійці зможуть вже за кілька тижнів – під час міжнародних навчань Sea Breeze

Велика розбудова – на полігоні Широкий Лан, що на Миколаївщині, відбуваються масштабні оновлення. В межах модернізації полігону в стислі терміни зводяться мости, снайперські вежі, а головне – будуються гуртожитки. Будівництво таких масштабів розгорнуто по всій країні. Якщо говорити про гуртожитки, то це 184 будівництва. Такого в Україні не було з... насправді, не було ніколи. З Ширлану повернулася знімальна група "5 каналу".

Самі будували – самі ж перші і випробовують. Бойовий розрахунок дорожньо-мостового забезпечення першим перетинає річку Березань новим мостом на полігоні Широкий лан. "Особливості цього мосту – багато дуже м'якого ґрунту. Так званого мулу", – уточнює начальник центру дорожнього забезпечення Олег Безруков.

На полігоні Широкий Лан відбувається масштабна розбудова

18 бійців звели цей міст рівно за три тижні. Завдовжки майже 200 метрів, завширшки – понад чотири. Армійці запевняють, – конструкція витримає будь-яку техніку, від легкової автівки до танка. Головний герой будівництва, за словами бійців, – мостобудівна машина, яка в них на озброєнні.

Такі роботи проводять під час тритижневої паузи між навчаннями. Окрім мосту оновлюють і територію, на якій відточують свої навички снайпери. Зокрема – спостережні вежі. Така розбудова перша за останні 20 років, кажуть на полігоні.

На полігоні Широкий Лан відбувається масштабна розбудова

"До кінця року ми плануємо його повністю побудувати. А саме, це стрільба зі спостережної вежі, стрільба по спостережній вежі. Стрільба по зруйнованій будівлі, стрільба по мішенях, які з'являються та рухаються. Поодинокі та групові цілі", – звітує начальник полігону Михайло Колесник.

Для танкістів – облаштовують комп'ютерний штаб для підготовки командування батальйонів. Програмне забезпечення дає змогу імітувати бій будь-якої складності. Начальник відділу імітаційного моделювання Володимир Сокорчук запевняє: "Головне, що ми готуємо батальйон на тому рівні, який у нас зараз, в принципі, ніде не готується".

Випробовувати нові та реконструйовані об'єкти армійці зможуть вже за кілька тижнів – під час міжнародних військових навчань Sea Breeze. Крім цього, на полігоні також почали зводити і військовий гуртожиток для контрактників. Відкрити його обіцяють уже наприкінці року.

На полігоні Широкий Лан відбувається масштабна розбудова

Наталка Полтавець, "5 канал"

Гумові чоботи та "буржуйки": в яких умовах живуть військові на полігоні "Широкий Лан" – ФОТО

Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
/
/
/
/
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/

Попередній матеріал
Патрульна поліція Одеси святкує 3-річчя: як змінилася служба і ставлення містян
Наступний матеріал
Маленькі копи: в День нацполіції київським дітлахам улаштували справжнє свято

Сильніші разом: як українські та американські військові долають водяну перешкоду – ФОТО

Ефектні фото з міжнародних військових навчань JMTG-U на Яворівському полігоні

Тренуються за стандартами НАТО: як завершують активну фазу міжнародних навчань на Яворівському полігоні

Військові навчання: як тренуються танкові підрозділи на Донбасі – відео

"Відбити десант": на азовському узбережжі танкісти вперше вчилися вражати ворожі кораблі

"Поліграф" з "Армія FM": про сучасність та майбутнє територіальної оборони