5 канал

На полігоні "Широкий лан" тривають масштабні маневри з залученням усіх видів військ – сюжет

Зі слів журналіста "5 каналу", іноземні спостерігачі були у захваті від того, як передові частини з боєм просуваються вперед

Масштабні військові навчання на Миколаївщині. Участь взяли майже сім тисяч військовослужбовців із трьох бригад. На полігоні "Широкий лан" тривають великі маневри з залученням фактично усіх видів військ. Бойове злагодження, взаємодія, ведення оборонного та наступального боїв в умовах ротації на позиціях. Легенду навчань цього разу для бійців підібрали максимально наближену до сучасних реалій.

На позиціях української армії – ротація. Чим і скористався ворог: вночі намагається вибити захисників з нових позицій. Саме так бойовики зазвичай і діють у зоні АТО. Тож легенда навчань максимально наближена до реальності. Українські військові готують оборонний бій. 

Оперативний резерв підтягує танки. На повній швидкості бойові машини вриваються на позиції та щільним вогнем остаточно зупиняють супротивника. Ворог відходить за річку. Але там його вже зустрічає авіація та десантники.

Плацдарм захоплений. До танкової бригади підключається мотопіхота. Іноземні спостерігачі у захваті спостерігають, як передові частини з боєм просуваються вперед.

Спостерігач від армії США Корнел Девіс говорить: "Дуже професійна армія, яка пройшла довгий шлях до цієї могутності".

Бронемашини піхоти входять у воду. Завдання – висадити другу хвилю десанту, прикрити бронею та розширити плацдарм. Та головні герої на переправі – танкісти.

Командир танкового взводу Олексій Великий констатує: "Хлопці впоралися на відмінно. Більш ніж на відмінно. Навіть ті неполадки, які були присутні під час роботи, ми їх усунули".

Танки за підтримки мотопіхоти остаточно закріплюють успіх контратаки. Пліч-о-пліч уперед рвуться бійці трьох різних бригад – танкової, десантно-штурмової та мотопіхотної. Таке бойове злагодження унікальне, кажуть командири.

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко наголосив: "На цьому полігоні було задіяно десь до 7 тисяч особового складу і біля тисячі одиниць військової техніки".

У Генштабі кажуть, коли опрацьовували легенду вишколу, брали до уваги  проведення російсько-білоруських навчань "Захід 2017". Тож армія готова до будь-якого розвитку подій.

Сергій Орлов, Дмитро Шус, Миколаївська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Навчання батальйону НАТО в Латвії: як це було – фотогалерея

Попередній матеріал
Стало відомо, хто став переможцем у танкових змаганнях ЗСУ – відео
Наступний матеріал
Штаб АТО: 41 обстріл за добу, один український військовий загинув, ще одного поранено