Танкові навчання на азовському узбережжі
Танкові навчання на азовському узбережжі
5 канал

"Відбити десант": на азовському узбережжі танкісти вперше вчилися вражати ворожі кораблі

За легендою, до узбережжя морем наближається десант супротивника. Завдання танкістів і піхоти – зупинити його просування углиб суходолу

Моделювання реакції на реальні загрози. Відбити ворожий десант, що висадився на азовському узбережжі, – завдання військового керівництва. Робота велася по морських і наземних цілях. Тренувалися на полігоні, але не заради формальності. Анастасія Старостенко розповість більше. СЮЖЕТ:

"Перше, що потрібно зробити навіднику, коли заліз – це растопорити башту, гармату і поставити гармату на кут заряджання, щоб снаряди могли досилатися всередину", – 20-річний Назар у танку – як риба у воді.

У Збройних силах він два роки – і майже весь цей час тренується на полігонах, адже важкій техніці, за Мінськими угодами, на передову – зась! Нині військовий уперше готується вражати не наземні, а морські цілі – і замість мішеней уявляє собі ворожі катери.

Одразу приміряється: "Якщо влучити осколком усередину, я думаю, шкода буде непоганою. Якщо навіть одним снарядом влучити – буде непогано. А якщо влучити кумулятивним у зону баків, кораблику будуть тапочки".

За легендою навчань, до азовського узбережжя морем наближається десант супротивника. Завдання танкістів і піхоти – зупинити його просування углиб суходолу. Танки і БМП вражають морські цілі з відстані від 4-6 км. Далі – вогнем важкої зброї поливають узбережжя, знищують наземні цілі.

"Якщо противник не зупинений у морі, а частково висадився на узбережжі, то по узбережжю також було зроблено декілька залпів. Противник теж уражений, як ви бачили – цілі були обстріляні", – звітує заступник командира бригади ЗСУ Дмитро Герасименко.

За словами командувача Об'єднаних сил Сергія Наєва, який спостерігав за вишколом, останнім часом ворог постійно вдається до провокацій на Азові.

Запевняє: "Ми в Об'єднаних силах передбачаємо розвиток будь-яких умов. Зокрема, сьогодні ми відпрацьовуємо питання на Азовському узбережжі. На власні очі бачили, що підрозділи треновані. Як тільки стане відомо про справжні наміри наступального характеру, ОС одразу відреагують, відповідь буде адекватна"

Влучність учасників тренування оцінили на 4 з 5. Такі навчання проводитимуть і надалі.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/

Попередній матеріал
"Поліграф" з "Армія FM": про сучасність та майбутнє територіальної оборони
Наступний матеріал
Мало не кожен дощ – руйнівний: у Чернігові негода "змиває" національні пам'ятки

На Луганщині в майстерності змагалися найкращі розвідники ОК "Північ"

Нічого нового: у Водяному "хлібне перемир'я" не протрималося навіть кілька годин

Росія перекинула близько 40 бойових кораблів в Азовське море – розвідка

Під Маріуполем собака врятував жінку від російського обстрілу

"Чоловічий гарт": вогнева підготовка у танковому батальйоні – видовищні ФОТО

Підлаштувалися під "Мінськ": біля Широкиного терористи стріляють "перекрутами"