Поранені, але незламні. Із позицій до стабілізаційного пункту біля Часового Яру цілодобово привозять українських воїнів із пораненнями різного ступеня. Медики рятують кожного, до того ж, підбадьорюють бійців гумором. Одна з виснажливих ночей роботи стабілізаційного пункту на Бахмутському напрямку – в сюжеті.
Евакуйованого з поля бою бійця обережно завозять до стабілізаційного пункту. Медики заметушилися довкола пораненого. На ходу розрізають закривавлену форму, щоб дістатися до травми.
Поранених привозять до стабпункту одного за одним. Із різними ступенями травм кінцівок, плечей та голови. Медики працюють злагоджено, небагатослівно та намагаються зберігати "холодну голову".
"Найбільше ти хвилюєшся, чи будуть продовжувати працювати твої власні руки, і як зберегти ясний розум навіть у критичних ситуаціях. Ось за що переймаюся", – сказав хірург "Санич".
Лікуючи українських воїнів, медики стикалися зі страшними пораненнями. Ці травми – як доказ того, що сусідня терористична країна застосовує проти нашого війська все можливе озброєння та ігнорує всі міжнародні норми.
"Ворог підступний і використовує зброю яку тільки може: чи то механічна, чи то хімічна. Б'ють (росією – ред.) всім, що заборонено. Хімікати, уламки, все, що завгодно. Є речі, які ми вилучаємо, і можемо зрозуміти, що там таке могло влетіти", – додав хірург.
Цей стабілізаційний пункт – неподалік Часового Яру. Це гарячий напрямок, де наші воїни титанічно стримують ворога, який має значну кількісну перевагу. Анестезіолог розповідає, що з появою нової бронетехніки евакуйовувати поранених із поля бою вже простіше. Однак військо потребує більше такої техніки.
"Наші можливості в транспортуванні змінилися з бронетехнікою. У нас не так багато, як хотілося б, але є принаймні трохи. Тепер ми працюємо день і ніч", – зауважив анестезіолог "Осмач".
Працювати цілодобово – виснажливо. Однак позитив і незламність бійців рятують від будь-якої втоми, розповідає анестезіолог.
"Це хлопці, які приходять сюди і так підживлюють нас своїм героїзмом, позитивними емоціями, що ви не маєте права дозволити собі здатися, опустити голову", – наголосив "Осмач".
Тут лікарі надали першу медичну допомогу та стабілізували стан пораненого. Завдяки їхнім зусиллям він житиме. Навіть у таких суворих воєнних реаліях медики не втрачають гумору. Жартують, відправляючи бійця до шпиталю, який розташований далі від лінії фронту.
Боєць продовжуватиме лікування у госпіталі. Туди й везе пораненого карета швидкої допомоги. На цьому шляху воїна супроводжує бойова медикиня Галина. Їй 24 роки. Розповідає журналістам, що завжди мріяла потрапити в армію, але не могла собі уявити, що займатиметься медициною.
"Напевно, хотіла допомогти якось. Я хотіла в армію, а тут – війна. Хочеться бути корисною і допомагати. Вийшло так, що коли я пішла у військкомат, то навіть не думала, що медиком буду. Ніколи", – поділилася бойова медикиня Галина.
Найважче для дівчини – тривала розлука з рідними. Хоча, зізнається, побратими на фронті уже стали великою родиною. І найголовніша місія зараз – порятунок та збереження їхніх життів.
Лідія Середюк, "5 канал"
Читайте також: "Війна їм дала нову професію": як столярі і зварювальники у мирному житті працюють нині бойовими медиками на фронті – сюжет. За день буває 12-13 виїздів на допомогу пораненим.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.