Лікар
Лікар 5 канал

Центр дистанційних консультацій для сімейних лікарів у Дніпрі: що це таке і як працює

Читайте по-русски
Роботу організували через загрозу поширення коронавірусу

Дистанційний консультативний телецентр облаштували в обласній лікарні імені Мечникова у Дніпрі для сімейних лікарів. Вони можуть звернутись у режимі онлайн по фахову допомогу колег. Таке нововведення запровадили через поширення коронавірусу. Водночас у самій обласній лікарні тимчасово згортають стаціонари для пацієнтів з інфекціями. Залишають лише екстрену допомогу. Про даний центр у сюжеті "5 каналу".

Терапевт районної лікарні Лілія Баюл показує рентген-знімки пацієнтки, у якої діагностували двостороннє запалення легень. Жінку 47 років ушпиталили у тяжкому стані.

"Ну, я дуже задихалася, я не могла піднятися. В мене задишка", – каже Людмила.

Імовірніше, пневмонія стала наслідком загострення рідкісної хронічної хвороби пацієнтки, припускає терапевтка. Щоб переконатися у правильному діагнозі та почати лікування, потрібні поради вузьких фахівців, яких у районній лікарні немає. Тож лікарка вирішила проконсультуватися в режимі відеоконференції із фахівцями з обласної лікарні імені Мечникова.

Центр дистанційних консультацій в обласній лікарні імені Мечникова організували через загрозу поширення коронавірусу. У медзакладі мають досвід лікування тяжких ускладнень від сезонних вірусів.

"Це молодий чоловік 48 років. Він лікувався у відділенні реанімації, потім у нашому відділенні. У даний час він в хорошому стані", – розповідає лікарка.

"Цього року циркулює два нових штами, вірніше два штами грипу, які викликають пневмонії і без коронавірусу. Це "Канзас" і вірус "Брісбен" – це новий вірус. У нас це відпрацьовано ще з минулих епідемій, з 2009 року, коли була епідемія свинячого грипу. Проконсультуватися з обласними колегами можуть також сімейні лікарі амбулаторій Дніпропетровщини. Бо саме їм доведеться надавати допомогу пацієнтам, які інфікувались, зокрема і на COVID-19", – каже Оксана Карасьова, пульмонолог Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова.

"Є симптоматична терапія, яка буде призначатися саме досвідченими фахівцями, які є в лікарні Мечникова, в тому числі пульмонології", – каже Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова.

"Наше завдання – навчити сімейних лікарів, ми вже маємо не один випадок, коли сімейний лікар поводиться трішечки необачно. Тобто йде виклик на місце, він повинен дистанційно зібрати весь анамнез. Тільки після цього приймається рішення, – до нього приходить спеціалізована бригада або звичайна бригада", – розповідає Валерій Сердюк, директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА.

Нині консультаційний телецентр працює вдень по буднях. За потреби він діятиме цілодобово. Розглядають також технічну можливість надання консультацій через відеозв'язок і для пацієнтів.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Дефіциту немає, а ціни зросли: у Рівному люди стоять у черзі, щоб зайти в магазин
Наступний матеріал
Стрілецька зброя ворога не змовкає: як поводяться окупанти біля Оріхового – репортаж
Loading...

Режим надзвичайної ситуації: в Одесі повідомили про зміни в роботі транспорту через коронавірус

У Мукачевому підтвердили зараження коронавірусом – подробиці

Львів та область запроваджують надзвичайну ситуацію (оновлення)

Серед пасажирів поїзда, який прибув до Києва, є люди з високою температурою: нікого не випускають (оновлено)

Епідеміолог пояснила, які є види тестів і як вони виявляють коронавірус

COVID-19: наскільки довго вірус живе на різних поверхнях – порівнюємо