Юрій Козловський та його нагороди
Юрій Козловський та його нагороди 5 канал

"Це стало частиною мене": прикордонник про підрив на розтяжці, статус інваліда і улюблену роботу

Читайте по-русски
Після ампутації кінцівки вирішив займатися спортом

Боєць із незламним духом та відмінний прикордонник – це зазначено поряд з ім'ям Юрія Козловського на десятках нагород, які чоловік отримав за 16 років служби. Стати військовослужбовцем чоловік вирішив ще в дитинстві. Військовий виш Юрій закінчив із відзнакою, тому місце служби обирав самостійно.

"Вибір впав на цю службу, а далі це стало частиною мене. До того, у 2014-му, почала служити і моя дружина", – розповідає Юрій Козловський.

Нині він зв'язківець Львівського загону прикордонної служби. Від його роботи залежить усе технічне забезпечення українсько-польських пунктів пропуску.

"Постійно нестандартні ситуації, це важка робота, відповідальна, але водночас цікава. Тим більше, коли почалася анексія Криму. Почалася збройна агресія збоку Росії, просто морального права залишатися осторонь, не робити те, на що вчився, не маю жодного морального права", – каже Юрій.

2015-го року чоловік добровільно поїхав служити на схід. Під час виконання одного зі службових завдань на Донеччині – підірвався на розтяжці.

"Це була розтяжка не базі РГД. Вибух зустрів мене на землі, коли я пробував відповідати. У мене відсутня стопа, дуже сильно травмована права гомілка, на лівій нозі протез, на правій протез. Жодної нормальної ноги в мене немає", – розповідає Юрій.

Чоловік відмовився отримувати статус інваліда – щоб повернутися на улюблену роботу. Менш як за рік він повернувся на службу у прикордонний загін. Нині Юрій – зразковий службовець та приклад для молодих захисників кордону.

Юрій Козловський та його нагороди
Юрій Козловський та його нагороди5 канал

"Молодшим його ставлять за приклад. Хто що не знає – він показує. Бере в руки паяльник, клавіатуру, мишку, все показує. Любить свою справу, дуже віддається роботі, на роботу – як на свято. Проявляє себе ініціативно, хоч він інвалід і має поранення, та хоче служити", – каже начальник відділу зв'язку Держприкордонслужби Денис Кізім.

Після ампутації кінцівки Юрій вирішив займатися спортом. Четвертий рік поспіль бере участь у міжнародних змаганнях для ветеранів війни.

"До поранення в мене з ним не були такі відносини і любов до спорту, як потім виникла. Щоб себе компенсувати в чомусь іншому. І не зосереджуватися на тому, що я чогось не можу. Зробив акцент на легкій атлетиці", – розповідає Юрій. 

Юрій Козловський та його нагороди
Юрій Козловський та його нагороди5 канал

Нині Юрій має плани одразу після закінчення карантину відновити тренування, аби взяти участь в "Іграх Героїв" та, за можливості, перемогти.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
З'явилися докази, що заступник голови ДБР був адвокатом Януковича: подробиці
Наступний матеріал
Спалах коронавірусу в наркологічно-реабілітаційних релігійних центрах на Дніпропетровщині: що відомо
Loading...

"Запускають не більше 4 автівок": чи збільшилися черги на КПП та яка ситуація на кордоні з Молдовою

Протест на кордоні: українці, які повертаються з Європи через "Ягодин", відмовляються від обсервації

Допомагають місцевим і стежать за порядком: як змінилася робота КПВВ "Гнутове" під час карантину

В аеропорту Лісабона трагічно загинув українець

Близько 30 людей перетнули лінію розмежування з ОРДЛО

На в'їзд і виїзд в анексований Крим ввели обмеження – що саме зміниться