5 канал

Трагічні смерті захисників: у Дніпрі ідентифікували останки 3 бійців АТО

Військовослужбовці Національної гвардії Дмитро Карбан, Андрій Величко та Сергій Дятлов були поховані на Краснопільському кладовищі, де розташоване тимчасове захоронення невідомих бійців

Останки трьох загиблих у зоні проведення АТО ідентифікували у Дніпрі.

За допомогою експертизи ДНК їхні імена встановили. Тепер останки двох армійців передали рідним, родичі третього вирішили, що він покоїтиметься на Краспопільському кладовищі, де безіменними залишається ще сотня могил, передає кореспондент "5 каналу".

Сергій Карбань, батько 20-річного загиблого Дмитра, показує світлину. На ній знищена бойовиками вантажівка українських бійців, які три роки тому 29 серпня "зеленим коридором" виходили з Іловайська. Снарядом вбило його сина. Тоді тіло хлопця не знайшли. Батьки сподівалися, що він бранець терористів.

"Усі думали, що якось вирішиться, що він живий, тому що відомостей не було жодних конкретних", – каже батько Дмитра Карбаня.

Разом із Дмитром Карбанем у вантажівці загинув і батько Валерії Дятлової – 40-річний Сергій Дятлов.

"Я інформацію про батька знала вже з 2015 року. Знала, що у вантажівку чи у машину влучив снаряд, що батька немає серед живих. Питання було в іншому – де шукати тіло та як", – коментує донька загиблого Сергія Дятлова Валерія.

Брат Марини Величко, нацгвардієць Андрій, улітку 2014 року потрапив у полон проросійських найманців. Автівку, в якій поверталися після обміну, згодом знайшли розстріляною. Бійців, які в ній перебували, шукали дотепер. Нині Марині повідомили – знайшли місце поховання брата.  

Тепер жінка каже: легше, коли не знаєш напевне. "Мені важче стало. Краще би чекала", – зазначає Марина Величко, сестра загиблого Андрія Величка .

Протягом 2014-2015 років останки цих трьох захисників виявили пошуковці гуманітарного проекту "Евакуація 200". Як безіменних передали для поховання на Краспонопільському кладовищі.

"Це були кісткові останки, білі, наче папір. Ми не знали, кого забираємо. Ми просто забирали останки загиблих людей", – розповідає керівник пошукової групи "Евакуація 200" Павло Нетьосов.

Нині імена бійців встановили за експертизою ДНК.

Рідні Дмитра Карбаня і Андрія Величка перепоховають їхні останки на батьківщині. Могила Сергія Дятлова, за бажанням родичів, залишатиметься на Краснопільському кладовищі на Алеї Слави. Водночас, на цвинтарі – ще понад 100 безіменних могил.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Багато квітів і лампадок: У Києві вшанували загиблих під Іловайськом бійців АТО – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Турботи та "високе": захисники Бутівки дбають про безхвостих котів та читають вірші
Наступний матеріал
Експерт: Миротворці в розумінні Путіна – це озброєна охорона ОБСЄ
Loading...