Останки солдата Червоної армії
Останки солдата Червоної армії 5 канал

"Завдяки медальйону": Пошуковці ідентифікували останки солдата Червоної армії на Житомирщині

Наразі їх передали у грузинське посольство, аби потім доставити у Грузію та перепоховати

Останки солдата Червоної армії Абесалома Алексідзе, який загинув на Житомирщині у липні 1941 року, передали представнику грузинського посольства в Україні. Вже завтра їх доправлять у Грузію і перепоховають на Батьківщині солдата, передає "5 канал". 

Офіційна церемонія за участі почесної варти відбулася у Галереї героїв фронту та тилу на території Музею історії України у Другій світовій війни.

Останки солдата пошуковці знайшли у квітні неподалік села Варварівка на Житомирщині. Завдяки медальйону вдалося ідентифікувати загиблого. Ним виявився 20-річний уродженець Грузії Абесалом Алексідзе. Він загинув внаслідок прямого влучання міни в окоп.

На місці віднайшли і особисті речі солдата, зокрема, добре збережену записку із домашньою адресою. Завдяки цій інформації у Грузії вдалося розшукати нащадків полеглого бійця.

"На висотці було піднято в одному окопі три бійця, з них один - Алексідзе. У них на трьох остався один патрон, граната була в Алексідзе. Була записочка від руки на обкладинці від зошиту - написана своєю рукою домашня адреса та ім'я по батькові", - зазначив член пошукового загону громадського руху "Закінчимо війну" Микола Сич.

"Родичі написали нам листа з проханням передати останки для перезахоронення. Для нас це ритуал патріотизму, ритуал поваги до солдата", - відзначив лідер цього руху Юрій Зубко. 

Попередній матеріал
Нарада щодо впорядкування питань поводження з твердими відходами
Наступний матеріал
Штурм Майдану: як триває суд щодо екс-голови київського СБУ Щеголєва
Loading...