"Тільки крики і ніхто не знає, чи живі": після обстрілу в Мар'їнці армійцям довелося відкопувати цілу сім'ю Читайте по-русски

Обстріл Мар'їнки 5 канал
Російсько-окупаційні війська відкрили вогонь зі ствольної артилерії, випустивши по мирних кварталах міста більш як 30 снарядів

На світанку російсько-окупаційні війська вдарили із забороненої Мінськими угодами важкої ствольної артилерії. Під обстріли потрапили цивільні мешканці Мар'їнки. Два снаряди влучили в будинок, де на той момент перебувала родина – чоловік із дружиною, двоє їхніх доньок, двоє маленьких онуків і старенький дідусь. Усі зазнали травм різних ступенів тяжкості. Як рятували родину з-під завалів – далі в сюжеті Євгенії Китаївої.

У палаті Курахівської лікарні – п'ятеро пацієнтів. Це все одна родина з Мар'їнки. У п'ятницю близько 5-ї ранку в їхній будинок влучили одразу два ворожі снаряди. Вся родина в ту мить була вдома.

"Почалася стрільба. Ну воно як, шок. Ви розумієте, що таке, коли прилетів снаряд, немає хати, всі під завалами. Тільки крики і ніхто не знає, хто живий, хто не живий", – згадує Тетяна Повна.

Господарка зруйнованого будинку ходить по палаті від ліжка до ліжка. Тут її чоловік, дочка, онука та дідусь. Іншу дочку з дворічним онуком лікарі вже відпустили – в них значно легші травми.

Бідкається: "Дідуся військові, бо завалило повністю, військові відкопували. Потім нам надали допомогу військові та забрали до себе. Це вся наша сім'я. Тепер нам нікуди йти".

Жінка й досі в шоковому стані, травм не відчуває. Найважчий стан у 86-річного дідуся. Він більш як 20 хвилин нерухомим пробув під завалами. В чоловіка струс мозку, численні забої та підозра на пошкодження хребта.

"Жінка найважча, в неї перелом внутрішньої щиколотки та струс головного мозку. В дитини акубаротравма, струс головного мозку та тупа травма живота. Але пошкодження внутрішніх органів немає", – звітує завідувач травматологічного відділення Михайло Черков.

Варварі – вісім. Вона звикла до вибухів, бо не пам'ятає себе без війни. Однак каже, що цього разу дуже перелякалася. Після контузії дівчинка не могла почути голос мами і почала панікувати.

Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки5 канал

Розповідає: "Мені дуже нудить і я не чую на одне вухо. Переймалася за дідуся. Ми пішли в підвал, а дідусь кудись побіг до вояків, які нас врятували. Нам надали допомогу. Дякую я їм, тим хто нас врятували".

Господар будинку після першого влучання за порятунком побіг до військових.

"Прибіг до нас громадянин. Повністю голий, тільки в трусах, увесь у пилу. Попросив допомоги, бо сказав, що під завалами троє жінок і двоє маленьких дітей. Коли вже дістали дітей, дівчинка була у паніці, жінки теж. В одної очі були пошкоджені, нога", – згадує військовослужбовець Андрій.

Старенького дідуся військовим довелося шукати під завалами будинку: "Почали розгрібати цеглу, блоки. Знайшли діда. Дуже тяжкий стан у нього. По-перше, людина стара. По-друге, дуже серйозні травми".

Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки5 канал

Першу медичну допомогу родині надавали військові медики.

"Дівчинка казала, що в неї шум у вухах. А жінка, вона ходила, але казала, що в неї щось нога болить… У шоковому стані, то їм нічого не боліло, їм було спекотно. Ми сиділи в укритті, де холодно, а вони казали, що їм не треба нічого, ні вкриватися, нічого", – розказує військовий медик "Рима".

Російсько-окупаційні війська відкрили вогонь зі ствольної артилерії з напрямку окупованого Донецька, випустивши по мирних кварталах Мар'їнки та по околицях міста понад 30 снарядів.

"Обстріли були здійснені з населеного пункту Петрівське та шахти Челюскінцев. Була задіяна ствольна артилерія", – звітує прес-офіцер української сторони СЦКК Олександра Качмар.

Андрій додає: "Працювало приблизно три одиниці ствольної артилерії. Дві одиниці 122-го калібру і одна – 152-го калібру".

Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки
Обстріл Мар'їнки

Сусіди та надзвичайники розбирали завали будинку. На місці працювала і українська сторона Спільного центру контролю та координації з питань припинення вогню. У місті чатувала моніторингова місія ОБСЄ. Її представникам довго не вдавалося під'їхати до зруйнованого будинку, бо проросійські найманці не давали місії гарантій не відкривати вогонь.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

Попередній матеріал
"Біль не минає": п'яті роковини трагедії Іл-76 біля Луганського аеропорту – хід подій
Наступний матеріал
Річниця визволення Маріуполя: як то було у 2014-му та як нині відзначають звільнення від ворога
Loading...