Річниця визволення Маріуполя: як то було у 2014-му та як нині відзначають звільнення від ворога

Річниця визволення Маріуполя Facebook / Олександр Куць
Із нагоди визволення міста від окупантів у Маріуполі вже традиційно влаштували військовий парад

Військовим парадом та виставкою броньованої техніки відзначили п'яту річницю звільнення від окупації Маріуполя. До свята долучилися і ті, хто брав безпосередню участь у боях за місто. Його визволителі – тодішні добровольці та підрозділи Нацгвардії і МВС. З ними поспілкувалася Олена Уланова.

Містяни зібралися на центральній площі Маріуполя, щоб привітати тих, хто звільнив їхнє місто від російського окупанта, – бійців полку "Дніпро" та "Азов", підрозділи Нацгвардії та МВС.

Мешканка Маріуполя Любов каже: "Радію, дуже радію з цього, що Маріуполь український. Погано було б, ось як в "ДНР" або в Луганську, практично російська територія. І влади ніякої, і люди незадоволені багато, багато-хто виїхав звідти. Може і нам довелося б так зробити".

Інша мешканка Маріуполя каже: "Ми незалежні. А там невідомо хто. Ну що з тими паспортами? Вони і не росіяни, вони і не українці. І все їхні дипломи – їх ніхто не визнає".

Річниця визволення Маріуполя
Річниця визволення Маріуполя5 канал

"Не розуміли не тільки люди, не розуміли навіть військові, які були надіслані сюди для того, щоб відстояти і захистити Маріуполь. Оскільки інформації практично ніякої не було, щодня "ДНР" грабували банки, магазини підпалювали, машини. Що робила наша місцева влада? Вона стояла, прикривала своїми спинами бойовиків "ДНР", – згадує волонтерка Ірина Прудкова.

Озброєні бойовики перекрили центр міста барикадами, а в будівлі одного з банківських відділень організували штаб. На цьому перехресті бойовики облаштували барикаду. Більшість з них були місцевими, проте, керували ними люди з російськими паспортами. 

Звільнення Маріуполя розпочалося 13 червня близько 5-ї ранку. Бійці "Азову" взяли в оточення квартали, де перебували бойовики. Після цього до операції долучилися й інші штурмові групи. Їхньою ціллю був штаб терористів.

Андрій Хорьков, військовослужбовець полку НГУ "Азов", розповів: "Коли ми підійшли і почали їх штурмувати, то невелика група бойовиків залишилася відстрілюватися. Решта поскидали з себе форму і почали просто тікати. І дуже добре нам допомогло те, що в місті перебували патріотичні сили молоді. Вони намагалися виловлювати їх по дворах і направляти наших хлопців".

Сили АТО за лічені години взяли під контроль всі ключові опорні пункти терористів, зокрема, і їхній штаб. Українські військові підбили бойову броньовану машину бойовиків і знищили кілька снайперських гнізд.

Щороку з нагоди звільнення на центральних вулицях Маріуполя влаштовують парад. Парад переможців.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Тільки крики і ніхто не знає, чи живі": після обстрілу в Мар'їнці армійцям довелося відкопувати цілу сім'ю
Наступний матеріал
Перша леді польської діаспори: як українка врятувала дивізію Шандрука від сталінських таборів
Loading...