Святий Миколай для дітей бійців АТО
Святий Миколай для дітей бійців АТО 5 канал

"Тата не стало": Святий Миколай завітав до родин полеглих бійців АТО

До дітей бійців, загиблих в АТО, навідалися волонтери, перевдягнуті Святим Миколаєм. Провідувати малечу взялися з 2014 року, а тепер такої уваги лише на Івано-Франківщині потребує три десятки родин

Повний мішок іграшок та смаколиків Миколай несе до родини бійця Романа Грицика. Тут сюрпризів чекають троє дітлахів. 

Лялька, солодощі, іграшкове місто та піаніно. Про нього другокласниця Настя мріяла, відколи побачила у двоюрідної сестри. Грати поки що не береться, натомість розглядає розмальовку.

Без тата сім'я святкує Миколая вже четвертий рік. Боєць батальйону міліції особливого призначення Івано-Франківська Роман Грицик загинув під час виходу з Іловайська. Родина тоді саме чекала на появу наймолодшого сина – Максима.

"Малий не знає, тому що його ще не було. Настя згадує: пам’ятає батька. Меншенька так, по фотографіях тільки його знає, бо вона була дуже маленька, то вона так не дуже пам’ятає. А старша досить часто згадує тата", – розповідає дружина Романа Грицика Алла Ткачук.

Передсвяткові сюрпризи від небайдужих людей уже стали щорічною традицією. Підтримку волонтерів сім'я цінує.

"Дуже важлива підтримка. Просто навіть поцікавитися, як справи, поспілкуватись. І подарунки – завжди і мені приємно, і дітям. На мій сімейний бюджет трошки полегшення. Тому що свято Миколая, а діток – троє", – зазначає вдова полеглого бійця.

Таку акцію волонтери проводять, відколи у країні війна. Цьогоріч об'їхали Франківською областю три десятки сімей загиблих захисників, у яких залишилися маленькі діти.

"Немає батьків, і їм потрібна якась допомога, потрібна якась опіка. В дітей немає батька, і хтось їм повинен в цьому допомогти. Цією акцією ми хочемо нагадати людям, що в країні надалі триває війна. І є проблемні сім’ї, яким потрібно допомагати. А також ми хочемо, щоб люди долучалися до допомоги цим сім’ям", – зазначив представник "Волонтерського сектору" Іван Назарук.

  

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": письменник Бутченко про "ЛНР" у головах та "ахметових кріпаків" в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Чотири роки потому: чому стоїть на місці справа розгону студентського Майдану
Loading...