Розгін Майдану
Розгін Майдану відкриті джерела

Чотири роки потому: чому стоїть на місці справа розгону студентського Майдану

Сторона захисту висунула нове клопотання – цього разу просять відводу судді

У розгляді справи щодо екс-"беркутівців", які брали участь у побитті та розгоні Майдану в листопаді 2013 року, вкотре оголосили перерву. Там знову не змогли зачитати обвинувальний акт, передає кореспондент "5 каналу". 

Як відомо, причиною стало те, що один з захисників "беркутівців" оголосив судді відвід. Приводом такого клопотання стала відмова Віталія Циктіча призначити запасного суддю.

"Я вважаю, що відмова запасного судді для цього кримінального провадження містить ознаки зацікавленості з вашого боку. Тому думаю, що незадоволення клопотання запасного судді має ознаки упередженості", – заявив адвокат Валентин Рибін.

Натомість прокурор відділу ГПУ Євген Бондар зазначив: "Це вже стає стандартом поведінки лінії захисту, яка не зацікавлена в розгляді по суті. Щодо співробітників "Беркуту" ще в червні 2015 року кримінальне провадження було завершене і обвинувальний акт переданий до суду. Ми, фактично, на сьогодні не можемо перейти до розгляду".

"Пройшло чотири роки. Ні Генеральна прокуратура, ні суди не можуть довести жодного злочину так, як звик цивілізований світ. Ці суди абсолютно недієздатні", – наголосив своєю чергою адвокат потерпілих Олександер Башук.

Нагадаємо, на лаві підсудних четверо керівників "Беркуту" – Андрій Дидюк, Микола Тягнирядно, Юрій Шевченко, Євген Антонов, а також екс-чільник управління громадської безпеки МВС у Києві Олег Мариненко. Їм закидають організацію силових розгонів учасників акції протесту. Тоді було травмовано більше сотні активістів та журналістів. Матеріали справи складаються із понад трьох сотень томів.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
День гідності та свободи
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Тата не стало": Святий Миколай завітав до родин полеглих бійців АТО
Наступний матеріал
"Тепер і танго затанцюю": боєць АТО повернувся після протезування у США
Loading...