Світлодарська дуга
Світлодарська дуга 5 канал

Світлодарка, ротація, загострення: передову захлеснула чергова хвиля агресії від ворога

Читайте по-русски
Після ранкового обстрілу сніг із дощем загнали окупантів до бліндажів. Поки немає обстрілів – армійці взяли до рук кирки

Окупанти нарощують рівень напруги поблизу Луганського. Там уночі армійські позиції ворог обстрілював із кулеметів, а на ранок застосував гранати. Після ротації на супротивній стороні провокацій щодень більшає. Репортаж із передової.

Микола родом з Одещини. Коли розпочалася війна, був ще підлітком. Каже, вже тоді обурювався агресією Кремля на сході України та в Криму. І тільки-но дозволив вік, підписав контракт зі Збройними силами. У війську він служить уже 2 роки: "З 18 років пішов в армію. Якби дозволяли б роки, раніше би пішов. А так, стало 18, одразу підписав контракт".

Разом із побратимами Микола тримає оборону поблизу Луганського на Світлодарській дузі. Тут від початку квітня розпочалося чергове загострення. Цю хвилю агресії армійці пов'язують із ротацією на боці ворога.

"У них же кожен місяць проходить ротація. Минулий місяць було взагалі спокійно, ніхто не стріляв. А в цьому місяці дуже багато вогню і прицільно б'ють. Кажуть, що там дві бригади проти нас стоять", – розказує військовослужбовець Станіслав.

В основному іде провокація, щоб ми відкривали вогонь. ВОГами кидають, із кулемета, ДШК – 12,7 мм і 7,62 мм. Рази по чотири на день. Ранком, по обіді та надвечір ВОГами закидають. Оце недавно теж були. Ховаємося. Усе як завжди, день як день", – знизує плечима Микола.

Уночі ворог обстрілював позиції з автоматичної зброї та кулеметів. А о 6-й ранку випустив у бік українських захисників близько десятка гранат.

"Я саме саме прийшов з наряду. І почався приход з АГСу. Якось перші дні було по 2-3 ВОГи, але вони ще прицілювалися тільки вогнем. А в останні дні почали вже бити по бліндажах. Прицільно вже бити", – згадує Станіслав.

Після ранкового обстрілу сніг із дощем загнали окупантів до бліндажів. Вояки уважно спостерігають за ворогом. Жодного руху на позиціях найманців поки немає. Від 8-ї ранку на позиціях біля Луганського запанував відносний спокій. Поки немає обстрілів армійці взяли до рук кирки і поглиблюють шанці.

Вояки кажуть, що облаштовувати позиції в такому ґрунті дуже складно, проте від цього залежать їхні життя. Укріплення, збудовані у сланці, захищають надійніше, бо більше стримують уламки. Тут військові почуваються упевнено й готові до будь-яких дій ворога.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Донецька область, "5 канал"

Після артобстрілу Наєв відвідав найгарячіші позиції на сході – ФОТО

Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/

Попередній матеріал
США готують санкції для 5-ти російських банків – The New York Post
Наступний матеріал
Американські військові подарували дітям Краковецького інтернату справжню міні-ферму

"Посипають" поля мінами: на Луганщині російські окупанти намагаються зірвати посівну

Як буде наказ – готові йти вперед: як десантники боронять передові позиції біля Щастя

"По 2-3 "зайчики" бігають полем": як захисники Кримського ворожих диверсантів зустрічають

Питання панівної висоти: як на Попаснянському напрямку окупанти дошкуляють ООС і ОБСЄ

"Опізнати було неможливо": бійця, якого 4 роки вважали зниклим, нарешті гідно поховали

"Добре підготувалися, але трохи жопорукі": окупанти почали гатити з артилерії та залишили бійців у подиві