Володимир Маглена
Володимир Маглена maglena.net

Священник ПЦУ записує подкасти для вірян – що відомо про отця-переселенця Володимира з Луганщини

Читайте по-русски
Власні промови священик записує подкастами, а також відповідає на запитання у соцмережах

Онлайн-священик. Отець Володимир із села Веселе на Луганщині веде проповіді не у храмі, а в мережі. Власні промови записує подкастами, а у соцмережах відповідає на запитання вірян та консультує всіх, хто цього потребує. Як панотець узявся проповідувати через інтернет і чи оцінили такі методи віряни? Із священиком поспілкувалася журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Не під куполом церкви, а перед комп'ютером із мікрофоном. Так спілкується зі своїми вірянами Володимир Маглена – перший священик Луганщини, який перейшов із Московського Патріархату до новоствореної Православної Церкви України.

"Церква створена для чого? Людина ж прийшла, вона вся зламана. Вона народжується зібраною, а життя крутить його і ламає. У церкву приходить і церква має зробити, щоб всі кольори на місце встали", – каже Володимир Маглена.

Коли отець Володимир Маглена вирішив перейти з Московського патріархату до Православної Церкви України – громада села Веселого його не підтримала.

Ключі від храму він змушений був передати новому настоятелю. Відтоді приміщення церкви закрите. Новий священик приїздить сюди лише кілька разів на тиждень. Маглена ж – створив парафію онлайн.

Нині отець Володимир освоїв комп’ютерні програми та звукове обладнання. А ще – друзі допомогли йому створити власний сайт і сторінки у соцмережах. Там священник публікує подкасти з проповідями – після недільної молитви.

"Ми вирішили, і пішло. Я не очікував, якщо чесно. Та я й не знав, що є радіо в інтернеті. Я в шоці. Саме молодь слухає. І я зрозумів, де я потрібен", – каже священик.

Парафіяни Володимира Маглени кажуть, його подкасти прості й зрозумілі. Крім того, отримати допомогу можна в будь-який зручний спосіб.

"На своїх подкастах він розповідає про те, що його непокоїть, про те, що непокоїть прихожан. Люди можуть ставити йому питання, і він дає на них відповіді", – розповіла жителька Сєвєродонецька Анастасія Волкова.

Сам Володимир Маглена, переселенець з окупованої Кадіївки. У 2014-ому, щоб уникнути розправ за проукраїнську позицію, залишив рідне місто. Відтоді мешкає в глухому селі, і доводить – навіть звідти можна бути почутим. Зараз його слухачі – жителі не тільки України, а й Європи, Америки та навіть Росії. У планах – створити у мережі православну службу довіри.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Шахтарські легенди Донбасу, вимушені колаборанти, хто має побачити жахи – Ігор Козловський у "Є СЕНС"
Наступний матеріал
Назад у 90-ті: чому на вулицях українських міст знову з’явились контрабандні цигарки – "СтопРеванш"
Loading...

Із піснею по бездоріжжю: на Одещині священник зняв кліп про розбиту дорогу – що кажуть чиновники

У Ліоні затримали ймовірного нападника на православного священика

У французькому Ліоні невідомий стріляв у православного священника

Зеленський нагородив орденом архієпископа РПЦвУ, який готував на Закарпатті заколот – "СтопРеванш"

На Дніпропетровщині 15 священників захворіли на коронавірус

Львівського священнослужителя, який торгував зброєю, взяли під варту