Французька поліція
Французька поліція 5 канал

У Ліоні затримали ймовірного нападника на православного священика

Читайте по-русски
Священик нині перебуває у лікарні, він у важкому стані

У Франції затримали ймовірного нападника, який поранив православного священика у місті Ліон. Поліція схопила його у місцевій кебабній, незадовго після того, як він утік з місця злочину, передає "5 канал".

Чоловік напав на грецького священника, у той час, як той закривав церкву. Ім'я підозрюваного правоохоронці не розголошують. Під час затримання при ньому не було зброї. ЗМІ припускають, що він ісламіст, адже перед нападом викрикнув "Аллах Акбар". Священик нині перебуває у лікарні, він у важкому стані. У нього два вогнепальні поранення. Триває розслідування.

"Я ніколи не прийму насилля, яке застосували через ці зображення. У моїй країні завжди захищатиму свободу слова, письма і думки. Це не означає, що особисто я підтримую усе, що сказали чи написали. Але означає, що свободу і людські права ми повинні оберігати. І не давати нікому ними потурати. Це моя робота", – заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Цього місяця у Франції було кілька нападів ісламістів у християнських храмах. Кілька днів тому радикал з ножем у католицькому храмі в Ніцці вбив трьох людей. Того ж дня французькі поліцейські застрелили в місті Авіньйон підозрілого чоловіка, озброєного ножем.

А усередині жовтня 18-річний ісламіст, озброєний ножем, обезголовив вчителя історії у передмісті Парижа. Усе через те, що той під час уроку показував карикатури на пророка Мухаммеда, опубліковані у виданні Шарлі Ебдо. Заняття було присвячене свободі слова. Поліція з'ясовує чи пов'язані усі напади між собою.

Президент Макрон неодноразово виступав із різкими заявами через напади ісламістів. Він закликав боротися з ісламським сепаратизмом і побудувати у Франції освічений іслам, без іноземного впливу. Це обурило мусульманські держави, де відбулися масові антифранцузькі протести і бойкот французьких товарів.

Попередній матеріал
Kharkiv MeetDocs: IV міжнародний кінофестиваль пройшов у Харкові
Наступний матеріал
Землетрус у Туреччині: в Ізмірі вдалося врятувати чоловіка, який пролежав під завалами 33 години
Loading...