Репетиція ансамблю
Репетиція ансамблю 5 канал

Стала зіркою у 70 років: як пенсіонерка з Дніпропетровщини підкорила Болгарію своїм свистом – сюжет

Читайте по-русски
Після перемоги на міжнародному фестивалі ансамбль запросили до Польщі

У 70 років стала зіркою. Забавка Любові Насєні з Дніпропетровщини копіювати спів птахів прославила сільський вокальний колектив на міжнародній арені. Почалося все відтоді як жінка, бажаючи додати колориту виконанню народної пісні, засвистіла. Публіці так сподобалося, що ансамбль відрядили на міжнародний конкурс. Про це – у сюжеті "5 каналу".

Свист, тріскачка й маракаси – репетицію колективу "Зоряночка" у бібліотеці чутно на всю вулицю Новоолександрівки.

"Тільки в задорних, веселих піснях працюють маракаси. Інструменти підбирали й робили самі, однак без баяну й пісня не та", – каже Ніна Филиповська, учасниця ансамблю "Зоряночка".

"Дякуючи сільській раді купили. Ми тепер співаємо з баянчиком хорошим, новим", – говорить Олександр Махно, художній керівник ансамблю "Зоряночка".

У колектив жінки згуртувалися три роки тому. На підсвист шукали чоловіка, але майстернішого свисту, ніж пані Люби, не знайшли. Пенсіонерка не соромиться свого таланту, репетирує вдома у перерві між господарськими справами.

Нотній грамоті Любов Насєня не вчилася. Все життя працювала то дояркою, то штукатурницею, а співати, наче птах, хотіла зі школи.

"Назад ми йшли пішки, посадки. 12 кілометрів ходили в школу. Ось ідемо, солов'ї співають, жайворонки", – розповідає Любов.

Для колективу Любов майструє свистунців. Тестує їх на півнях. А ті відповідають!

У забобони про свист удома – рідні не вірять. Лише жалкують, що віддатися захопленню і поринути у творчість Любові судилося лише на пенсії.

"Ми не проти, хай свистить, на весь світ, на всю Україну. Так пізно почала", – говорить Микола Насєня, чоловік майстрині.

Торік ансамбль поїхав на міжнародний фестиваль у Болгарію. Там Любов підкорила журі і додому колектив повернувся з перемогою.

"Можна сказати, що ми розбудили своїм музичним свистом комісію", – каже Ірина Сафонова, директорка бібліотеки, керівниця ансамблю.

Після цього ансамбль запросили до Польщі. Тепер вокалісти чекають, коли скасують карантин, а місцева сільрада вже готова підтримати колектив у цій поїздці.

"І фінансово їх підтримати, і морально. Тому що, коли вони їхали до Болгарії, вони переживали, а як нам за станом здоров’я, як ми все це зможемо вирішити , чи ми зможемо показати себе гарними такими. Вже у них перше тренування було, вони з'їздили. Зараз готові до будь-яких поїздок", – розповідає Олександр Візір, Новоолександрівський сільський голова.

Місцева влада сповідається, що в Новоолександрівці з'явиться своя сцена у Центрі творчості, який почали будувати два роки тому. А поки що розважають селян співами просто неба. Найближчий концерт у селі запланований на Івана Купала.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Випускники медколеджів не можуть продовжити навчання: хто, як і коли змінив правила вступу?
Наступний матеріал
На Прикарпатті знайшли тіло водія, автомобіль якого впав у річку під час повені
Loading...

Порошенко закликав підписати петицію за українські субтитри та дубляж на Netflix та Amazon

Музикант Сергій Танчинець: Мова має значення, це те, що нас ідентифікує

"Квоти животворящі, Крим – Україна, а Донбас треба повернути" – музикант Сергій Танчинець у "Рандеву"

Львів проводжає в останню путь композитора Мирослава Скорика – фото

Блогер зіграв мелодію із "Гаррі Поттера" на пральній машині

Прощання з Мирославом Скориком у Патріаршому соборі УГКЦ: як провели композитора в останню путь