Вступ до медуніверситету
Вступ до медуніверситету 5 канал

Випускники медколеджів не можуть продовжити навчання: хто, як і коли змінив правила вступу?

Читайте по-русски
Чому правила вирішили змінити? Більше тижня ми намагалися дізнатися у МОЗ

До початку кампанії лише місяць, а випускники медичних коледжів скаржаться, що їх не попередили про зміну правил вступу до університетів. Раніше абітурієнтів зараховували одразу на другий курс після іспитів за фахом. Тепер треба проходити зовнішнє незалежне оцінювання, а реєстрація на нього завершилася ще кілька місяців тому. В університетах підтверджують: без ЗНО випускники медколеджів не зможуть потрапити на навчання. Але й нагадують: правила змінили ще восени.

Олександр Сорохан 4 роки навчався у медичному коледжі. Після його закінчення планував вступати до медуніверситету. Одразу на другий курс – правила зарахування таке дозволяли. Однак правила вступу змінили, нарікає батько випускника. Переконує: для родини це стало цілковитою несподіванкою. Тож вступити на обрану спеціальність син не зможе, як і випускники інших медичних коледжів.

"Можливо, вони помилково цей наказ прийняли, вони повинні провести корекцію, не йти на відпочинок влітку. Це не тільки у нас у Чернівцях, це буде недобір по всій Україні. А де дінуться діти, чим вони будуть займатися, якщо не вчитися?", – запитує Микола Сорохан.

Хто і як змінив правила вступу? У Міністерстві освіти порекомендували звернутися до іншого відомства. Медичні навчальні заклади підпорядковані МОЗ.

Чому правила вирішили змінити? Більше тижня ми намагалися дізнатися у Міністерства охорони здоров'я. Утім відповіді на наш офіційний запит так і не отримали.

Зміни пояснюють у медичних університетах. Переконують: вони готові зараховувати випускників медичних коледжів одразу на другий курс. Ідеться про такі спеціальності: стоматологія, медицина та педіатрія. Проте лише за умови, якщо абітурієнт має сертифікат ЗНО.

"Вони складають також фахові письмові вступні випробовування, які вони вивчали у медичному коледжі та училищі. Тут ніяких змін немає впродовж 7 років. Єдине нововведення – це обов'язковий сертифікат ЗНО. Але тут також є нюанси. Якщо людина поступила до медичного коледжу після 11 класу, а таких 60-65%, то вони можуть скористатися своїм старим сертифікатом", – каже проректор Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Олександр Науменко.

"Він не здав ЗНО, бо ми планували, що по атестату він іде, і здає внутрішній екзамен. А як зараз мені бути? Виїжджати за кордон десь шукати?" – розводить руками батько випускника.

Про оновлення правил вступу попереджали ще восени, переконує колишня заступниця міністра освіти. Додає: для реєстрації на ЗНО часу було достатньо.

"До третини вступників медичних університетів вступають на другий курс після завершення коледжу. Вони не складають ЗНО. Це є механізмом до вступу слабших абітурієнтів до медичних університетів. Я переконана, що вони повинні складати ЗНО", – каже Інна Совсун.

Цьогоріч приймальні комісії розпочнуть роботу 24 липня. Вступна кампанія триватиме до вересня. Саме тоді університети мають оприлюднити рейтингові списки вступників. Навчання ж в університетах стартує на місяць пізніше, аніж зазвичай, – з 1 жовтня.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
На Сумщині 2-річну дівчинку вночі знайшли біля залізничного переїзду – поліція розшукує батьків
Наступний матеріал
Стала зіркою у 70 років: як пенсіонерка з Дніпропетровщини підкорила Болгарію своїм свистом – сюжет
Loading...