Sea Breeze 2019
Sea Breeze 2019 5 канал

"Снайпери не сплять, не їдять і ходять під себе": навчання Sea Breeze 2019 перемістилися на сушу

Читайте по-русски
Військові контингенти з Молдови та Грузії відпрацьовували нову для них тактику десантування

Багатонаціональні навчання Sea Breeze-2019 після морської та авіаційної частини перемістилися на сушу. На військовому полігоні Чабанка на Одещині близько 400 військових із різних країн відпрацьовували десантування та атаку на позиції умовного противника. За маневрами спостерігала знімальна група "5 каналу".

Ворожий десант захопив плацдарм поблизу портів Південного та Очакова. Завдання військових – знищити ворога та зайняти оборону. Така легенда навчань для багатонаціональної ротно-тактичної групи морської піхоти.

США та Норвегія відправили на маневри бойові підрозділи, які мають реальний досвід. Від України – позиції противника штурмував 503-й батальйон морпіхів, який щойно повернувся з Донбасу.

"Рішення використовувати роту вогневої підтримки у складі молдовської сторони та України на гелікоптерах для того, щоб вона могла відреагувати у будь-який момент і на будь-якому напрямку дій", – коментує командир 503-го батальйону Вадим Сухаревський.

Бойові групи під прикриттям броньованих машин просуваються вперед – атакувати ворога. Усі маневри відбуваються під пильною увагою замаскованих снайперів.

"Снайпери не сплять, не їдять і ходять під себе, грубо кажучи. Якщо у нього є завдання і він знає, що має знищити ціль в певному районі, – він буде так лежати стільки, скільки треба", – запевняє Сухаревський.

Військові контингенти з Молдови та Грузії відпрацьовували нову для них тактику десантування.

"Будь-які завдання, поставлені перед інтернаціональної ротою, ми відпрацьовували разом із українською і грузинською стороною. Аж до захоплення острова і утримування периметра", – звітує керівник молдовського контингенту Вадим Бирка.

Керівник грузинського контингенту Бата Меладзе додає: "Грузинський контингент бере участь у цих навчаннях щороку. Це дуже допомагає підтримувати боєздатність нашої армії. Цього року ми вчилися десантуватися на суші й на морі – це дуже корисний досвід для наших збройних сил".

Усі країни-учасники навчань привезли з собою військову техніку, щоб навчитися працювати на всіх видах сучасного озброєння.

"Один із ключових моментів цих навчань – відпрацювання спільних дій. Ми працюємо тут за стандартами НАТО. З усією зброєю, яку привозять країни-учасниці, працюємо ми всі. Вчимося і здобуваємо навички використання саме цієї зброї", – зауважує військовослужбовець армії США Джон Йонг.

Вже 12 липня командувачі Sea Breeze 2019 підіб'ють підсумки навчань, щоб восени почати планувати нові маневри.

Сніжана Юр'єва, Одеська область, "5 канал"

Нічне десантування й "плавання" на бронетехніці: нові кадри з Sea Breeze-2018 – ФОТО

'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/

Попередній матеріал
Нардеп Чорновол запропонувала Зеленському поміняти її на полонених моряків і Сенцова
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради: година запитань до уряду – трансляція