На Рівненщині мінують поля поблизу атомної електростанції. Військові готуються зустрічати ймовірний ворожий десант. А на кордоні з білоруссю облаштовують другу лінію оборони зі смертельними пастками для ворожої піхоти і техніки. Військові кажуть: поки видимої загрози з боку сусідньої країни немає, але треба бути готовими до будь-якого розвитку подій. Про оборонні спроможності північного кордону – у матеріалі журналістів "5 каналу".
Руслан Хомич живе на рівненському Поліссі, поблизу кордону з білоруссю. Щоденно працює на екскаваторі по 10 годин. Копає протитанковий рів.
"Робота виконується якісно, хлопці тільки підчищають. Тут глиняні поля сипучі, це ж не лопатами, а так два дні і вся система прокопана", – розповідає місцевий житель Руслан Хомич.
Протитанкові рови будують за інженерними нормами. Їхнє призначення – захищати особовий склад від ворожих обстрілів та під час атак противника.
"Уже сьогодні можна з них вести бойові дії, але чим більше буде розвиватись система зводних інженерних опорних пунктів, тим вони будуть покращувати, тим більше буде передумов нанесення ураження противнику", – зазначає військовослужбовець "Лука".
"Ось колючки – вони не тільки зачеплюють, вони дуже ріжуть одяг, шкіру, вени", – зазначає військовослужбовець "Шевченко".
А це вже колючий дріт. Кілометри його оборонці натягують на черговому рубежі. Стрічка "єгоза" зупиняє піхоту і затримує техніку. Щоправда, перед цим ворога чекають серйозніші пастки та мінні поля.
"Це ми встановлюємо мінне поле, протитанкове, проти ворожої техніки, другорядне мінне поле", – каже сержант саперного взводу Олексій.
Військові також посилюють оборонні рубежі та позиції уздовж доріг. На проїжджу частину вже встановлюють бетонні перешкоди.
Місцеві жителі, які щодня їздять цією дорогою, кажуть: бетонні конструкції не заважають. Але дають упевненість, що ворог не пройде.
"Будують щодня, і ми самі будуємо, допомогаємо", – каже місцевий житель Микола.
Чергову лінію оборони з боку неспокійного сусіда приїхав перевірити командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.
"Оборона складається з першого другого і інших рубежів, міста, сіл. Зараз опорні пункти будуються за військовою наукою, готуються до кругової оборони, щоб підтримувати вогнем один пункт іншим", – зазначив командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.
А це вже опорний пункт неподалік атомної електростанції. Стратегічний об'єкт посилено охороняють нацгвардійці та Збройні сили України. Солдати не лише несуть службу, а й живуть в оборонних пунктах.
Олександр із Миколаївщини. Вдома його чекають дружина і двоє дітей. Чоловіка мобілізували до лав ЗСУ після повномасштабного вторгнення. Спершу воював на півдні України, нещодавно перевели на Рівненщину.
Військові в опорному пункті живуть, ведуть побут і посилюють оборону поблизу атомної електростанції.
"Упродовж дня несемо службу. У нас є два спостережні пункти. За мінними полями дивимося, щоб ніхто не заходив, не їздив. У цьому регіоні точно ніхто не пройде. З такою обороною. У них немає ніяких шансів щось зробити", – каже військовослужбовець Олександр.
Нині тут оборонці облаштовують мінні пастки для ймовірної висадки ворожого десанту.
"Це поле визначене, як для висадки ворожного десанту. Мінування відбувається згідно з нормами. Ближче до позицій", – каже командир саперного взводу "Конструктор".
Щоб мінувати територію професійно, у тилові області приїздять досвідчені захисники з передової.
"Є люди, мають бойовий досвід, ще з 14 року на передовій. Є люди, які мають досвід у різних військових сферах. Шансів у них немає ніяких, бо тут згуртовані. Тут ще така природа, ландшафти, сама природа тут допомагає, за кожним деревом їм пастка", – каже командир оборонного управління Дмитро.
"Державний кордон з білоруссю, де ми ведемо стабілізаційні заходи, станом на зараз захищений. У разі загрози, ми маємо збільшити нашу чисельність. Якщо розвідка покаже, що ворог нарощує сили, ми теж їх будемо нарощувати, але зараз ситуація контрольована, все стабільно", – підкреслив командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.
За словами командувача Об'єднаних сил Сергія Наєва, на території білорусі нині зосереджені 6,5 тисяч "вагнерівців". Вони перебувають на різних полігонах і поки що загрози для України не становлять.
Наталія Світлова, Рівненська область, "5 канал"
Нагадаємо, у вівторок, 1 серпня, Міністерство оборони Польщі заявило, що два білоруські вертольоти перетнули польський кордон на дуже малій висоті, тому їх було складно виявити. Місцеві OSINT-аналітики встановили, що Мі-8 і Мі-24 пролетіли над центром Біловежі, їх сфотографували місцеві жителі.
Дивіться також відео: Науседа терміново зустрівся з Моравецьким на Сувальському перешийку: про що говорили
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.