Соцпрацівники Золотоноши
Соцпрацівники Золотоноши 5 канал

"Служба 105": на Черкащині соцпрацівники пересіли на новий яскравий транспорт – сюжет

Читайте по-русски
Через надмірні навантаження велосипеди дедалі частіше виходять з ладу

Соціальних працівників у Золотоніському районі на Черкащині тепер видно здалеку. Бо вони пересуваються на помаранчевих велосипедах і називають себе "службою 105", поступаючись місцем пожежникам, поліції, "швидкій" та газовій службам. Призвів до такого ребрендингу випадок. Який – знає Яна Лимаренко.

Цей залізний кінь служив Валентині Масюк щодня майже 20 років. Але нині часто доводилося ходити пішки, каже жінка. Адже велосипед більше ламається, ніж їздить. Тож учора соціальна робітниця проїхалася на двоколісному востаннє, коли везла його на утилізацію.

"Люди сміються з мене, кажуть: Валя, скільки кілометрів ти прокрутила, каже: секундомір ставила? Не ставила, цілий день, я з велосипеда не злажу, тому, що дуже велика відстань до людей", – каже соцпрацівник Валентина Масюк.

Велосипеди в Золотоноші – незамінний робочий транспорт для понад пів сотні соціальних робітниць. Служба обслуговує 800 людей.

"Навіть не скільки їздити, скільки возить мішки, а там дійсно получається, якщо вони набирають продуктів для своїх підопічних і ті просять наперед, то можна побачити оцей велосипед, навантажений мішками, і вони їх котять, а не їдуть", – пояснює директор територіального центру соціальних послуг Олександр Ногаєвський.

Через надмірні навантаження велосипеди дедалі частіше виходять з ладу. Замість них соцслужба замовила першу партію нових двоколісних помічників чорного кольору. Натомість подавець надіслав яскраво-помаранчевих із білими шинами. Через незвичний колір від нового транспорту спочатку хотіли відмовитися, але врешті знайшли чимало переваг.

"Будемо летіть – ніхто не дожене, всі будуть бачить, що їде соціальний робітник, прекрасно, як їде пожарка, мигає – і ми будем їхати, колір схожий", – жартує соцпрацівник Юлія Поповіченко.

Коли знайшлися гроші на подальше оновлення велопарку, замовили саме жовтогарячі двоколісні. Нині на яскраві байки пересіли 20 соцробітниць.

"Нас почали називати "служба 105", бо ми як і пожежники, яскраво і видно", – хвалиться соціальний працівник Валентина Івахницька.

Соцпрацівники підхопили жарт і почали називати себе "швидка соціальна допомога". На нових велосипедах діставатися підопічних планують вдвічі швидше. Дехто з них мешкає на відстані до семи кілометрів. Отримавши новий велосипед, Валентина Масюк відразу їде "на виклик".

Оновлювати велопарк терцентр планує і наступного року, але кажуть, обиратимуть саме помаранчеві байки.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

У Великій Британії вже готуються до Різдва: у святкове причепурили і будинок-скарбницю Чатсворт – ФОТО

Попередній матеріал
Помічник президента порадив Зеркаль "припинити медіаактивність"
Наступний матеріал
На Львівщині провели миротворчу місію в Конго – які основні завдання

Леді на велосипеді: як у столиці провели парад Kyiv Cycle Chic 2019 – відео

"Велосипедний герб": у Вінниці встановили патріотичний рекорд – відео

Під Миколаєвом автівка в'їхала у групу дітей-велосипедистів – є постраждалі

Голова ФВУ публічно образив чемпіонку Європейських ігор: "Будеш смердіти – проженемо"

Бачу, можу, допоможу: в Одесі стартував всеукраїнський велопробіг для людей з вадами зору – репортаж

У Києві стартував Всеукраїнський велодень-2019: як все відбувалося – відео