Депутати Слов'янська
Депутати Слов'янська 5 канал

Слов'янськ 5 місяців без бюджету: чому місто опинилося на межі соціального вибуху

Читайте по-русски
Проєкт рішення про бюджет виносили на розгляд депутатських комісій 14 разів, 8 разів ставили на голосування

У харчоблоку міської клінічної лікарні Слов'янська готують обід на 10 стаціонарних відділень та пологовий будинок, однак холодильники вже напівпорожні.

"Для того, щоб далі ми могли закупити цю продукцію, нам потрібні гроші. Бюджету досі немає. І взяти гроші на закупівлю цієї продукції немає можливості, тому що немає кошторису", – пояснює старша медична сестра міської клінічної лікарні Слов'янська Ніна Чуйко.

Грошей лікарні Слов'янська не отримали, тому що депутати досі не ухвалили бюджет. Нині існують на 1/12 від торішнього кошторису. Через це не можуть використовувати державні субвенції на зарплату та закупівлю медикаментів.

"Ми проводимо тендери по медикаментах, реактивах, деззасобах на виділену суму – пропоновану суму, яка буде. Але купувати можемо тільки на ту суму, яку виділяють нам на місяць. І ось по харчуванню в цьому році бюджет майже на 200 тисяч менше, ніж бюджет минулого року", – каже директор міської клінічної лікарні Слов'янська Володимир Степанов.

Без ухваленого бюджету немає грошей на ремонт доріг, благоустрій територій, інвестиційні проєкти. Коштів на навколишні населені пункти, які нещодавно увійшли до Слов'янської територіальної громади, не передбачено взагалі.

"Люди, які зайняті в соціальній сфері. І ось скоро травень – червень, підійде час виплат їм відпускних. І, на жаль, по 1/12 ми профінансувати це не зможемо. Тому фактично місто стоїть на межі соціального вибуху", – зауважила депутатка слов'янської міської ради Ольга Алтуніна.

Проєкт рішення про бюджет виносили на розгляд депутатських комісій 14 разів, 8 разів ставили на голосування. За 5 місяців депутати Слов'янська так і не ухвалили бюджет та не обрали секретаря ради. Замість цього більшість – а це фракції ОПЗЖ, "Наш край" і "Партія миру та розвитку" – ведуть боротьбу з переобраним міським головою та вносять правки до документа.

"По бюджету у нас будуть внесені правки, які ми пропонуємо затвердити депутатам. Це – перенести гроші зі статей ЖКГ на соціалку", – каже депутат Слов'янської міської ради Іван Особов.

Водночас міський голова Вадим Лях звернувся до голови Донецької військово-цивільної обладміністрації.

"Прошу вас розглянути питання про можливість тимчасового введення на території Слов'янської ТГ ВЦА до вирішення питання дострокового припинення повноважень Слов'янської міської ради та призначення позачергових виборів", – зазначено у зверненні.

Водночас у громадянській мережі "ОПОРА" заявляють: рішення про перевибори може ухвалити тільки парламент.

Анна Амєлічева, Донецька область "5 канал"

Попередній матеріал
Більшість вважає владу непрофесійною і корумпованою, розчарована Зеленським і проти його другого терміну – SOCIS
Наступний матеріал
У Шевченківському райсуді Києва розпочався розгляд справи Шеремета (оновлено)
Loading...

Справа Нелі Штепи: у суді підозрювана назвала обвинувачення несправедливими, а себе справжнім патріотом

Справа скандальної Нелі Штепи: адвокати хочуть допитати Яценюка і Таруту

Харківський суд посадив під домашній арешт Нелю Штепу

Цькування за мову: історії мешканців Слов’янська і Краматорська, які вирішили перейти на українську

На Донеччині сталося потрійне вбивство – подробиці

НБУ вводить в обіг пам'ятні монети "Самійло Величко" та "Місто Слов'янськ"