5 канал

"Складні діти": у Дніпрі проблемних підлітків перевиховуватимуть, як в Канаді

Зазвичай неповнолітніх карають за дрібні крадіжки та пограбування. У Дніпрі таких підлітків півтора десятка

Проблемних підлітків у Дніпрі перевиховуватимуть за канадською системою. Робота нового центру ювенальної допомоги орієнтована на реабілітацію неповнолітніх, які скоїли нетяжкі злочини, передає кореспондент "5 каналу".

З відкриттям ювенального центру у Дніпрі всіх підлітків, які мають умовні судимості, спрямовуватимуть сюди на перевиховання.

Зазвичай неповнолітніх карають за дрібні крадіжки та пограбування. У Дніпрі таких підлітків півтора десятка. Майже усі – з неповних родин. Тут з ними працюватимуть психологи, інспектори та соціальні працівники.

"На мою думку, вони хороші. Просто в якийсь період життя, дорослі – батьки їх, будемо говорити відверто, – не звернули на них увагу. І це призвело до таких нехороших наслідків. Але це можна змінити. Кожного можна змінити на краще", – переконаний старший інспектор Центру ювенальної пробації Дніпра Сергій Павлюк.

"Тут проводитимуться тренінги. Мінімально, є кухня. Деякі діти не вміють приготувати собі їсти. Ми будемо давати можливість навчитись мінімальних навичок. Після школи вони можуть приходити, займатись заняттями, якщо потрібен Інтернет, будуть проходити курси онлайн з англійської мови", – розповідає директор Центру Павло Рогацький.

Микита відбуває покарання за грабунок, який він скоїв у 16 років. Скаржиться, що потрапив під вплив поганої компанії і поплатився за власну імпульсивність. Воліє якомога швидше забути, що він вчинив, і мріє про майбутнє.

"Я хочу, аби здійснилась моя мрія – аби я отримав дві освіти та переїхав до Америки", – розповідає Микита.

Побудувати кар’єру дизайнера чи архітектора мріє 17-річний Сашко. Рік його умовного покарання сплине у жовтні. До цього він ходив на перевиховання до відділку поліції, тепер – до ювенального центру. Каже, що різниця очевидна. 

"Ти прийшов – там багато людей, мало не з автоматами стоять на вході. Наче засуджений, який відбуває покарання реально. А так – ти прийшов, ти відчуваєш повагу і спілкуєшся на рівних", – розповідає Олександр.

Хто ж посприяв відкриттю такого центру та чи дійсно він матиме вплив на неповнолітніх – з’ясовувала журналістка "5 каналу":

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Омелян: Залізничні пасажирські перевезення не настільки збиткові, як про це розповідають в "Укрзалізниці"
Наступний матеріал
У приміських електричках "Укрзалізниця" обліковує від 20 до 40% пасажирів – Омелян
Loading...