5 канал

"Недитячі ігри": як ветерани АТО проводять 10-денний курс молодого бійця для підлітків

Програма підготовки майже не відрізняється від дорослих тренувань, а участь у проекті безкоштовна

На Харківщині ветерани АТО проводять десятиденний курс молодого бійця для підлітків. У патріотичному таборі "Слобожанин" опановують мистецтво ведення ножового бою, вивчають вогнепальну зброю та ази рукопашного поєдинку.

Підйом на світанку, інколи за тривогою. Потому тренування з рукопашного бою та практичні заняття зі стрільби. Це не військові навчання, а дитячий патріотичний табір. Тут підлітків вчать захищати себе, адже у країні війна.

"Я вмію поводитися зі зброєю, яка по-справжньому може і буде стріляти. У мене добра фізична підготовка. Просто йдемо на кухню строєм – ніби кидають гранату і кричать "лягай". До цього потрібно звикати", – каже вихованець табору Гліб Сердечний.

15-річний Гліб проходить курс молодого бійця уже не вперше. Нині опановує мистецтво ножового бою.

Вихованці табору вчаться володіти і вогнепальною зброєю – на сусідній галявині. А ще пересуватися групами незнайомою територією. Умовна небезпека в цьому лісі на хлопців і дівчат чигає мало не за кожним деревом. Бути завжди готовими до несподіваної атаки ворога дітей навчають інструктори з досвідом бойових дій в зоні АТО.

Програма підготовки майже не відрізняється від дорослих тренувань, запевняють інструктори. Цьогоріч на навчаннях 70 школярів віком від семи до 18 років.

"Це тактика пересування, перезарядка, щоб працювати в команді, щоб хлопці на майбутнє мали уявлення, як і що. У школах немає такого, я не знаю аналогів такого табору", – зазначає інструктор табору "Шерман".

Програма для всіх однакова, але у дівчат вона розпочинається із занять з тактичної медицини.

 

Цей табір – волонтерський проект, участь у ньому безплатна. Окрім загальновійськової і медичної підготовки, школярам читають лекції з історії України та показують документальні фільми.

"Харків мав репутацію і, може, десь в когось в стереотипі і зараз має репутацію проросійського міста, але це не так, і ми вирішили показати це саме на практиці. Ми виховуємо справжніх патріотів, які будуть захищати Україну", – каже співорганізатор табору "Слобожанин" Олег Ширяєв.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Під Мар'їнкою сталося бойове зіткнення: двоє бійців загинули, п'ятеро – постраждали
Наступний матеріал
Коли НАБУ розбереться у формуванні ціни вугілля за формулою "Роттердам +", провадження щодо НКРЕКП буде закрите – Вовк
Loading...