На Харківщині ветерани АТО проводять десятиденний курс молодого бійця для підлітків. У патріотичному таборі "Слобожанин" опановують мистецтво ведення ножового бою, вивчають вогнепальну зброю та ази рукопашного поєдинку.
Підйом на світанку, інколи за тривогою. Потому тренування з рукопашного бою та практичні заняття зі стрільби. Це не військові навчання, а дитячий патріотичний табір. Тут підлітків вчать захищати себе, адже у країні війна.
"Я вмію поводитися зі зброєю, яка по-справжньому може і буде стріляти. У мене добра фізична підготовка. Просто йдемо на кухню строєм – ніби кидають гранату і кричать "лягай". До цього потрібно звикати", – каже вихованець табору Гліб Сердечний.
15-річний Гліб проходить курс молодого бійця уже не вперше. Нині опановує мистецтво ножового бою.
Вихованці табору вчаться володіти і вогнепальною зброєю – на сусідній галявині. А ще пересуватися групами незнайомою територією. Умовна небезпека в цьому лісі на хлопців і дівчат чигає мало не за кожним деревом. Бути завжди готовими до несподіваної атаки ворога дітей навчають інструктори з досвідом бойових дій в зоні АТО.
Програма підготовки майже не відрізняється від дорослих тренувань, запевняють інструктори. Цьогоріч на навчаннях 70 школярів віком від семи до 18 років.
"Це тактика пересування, перезарядка, щоб працювати в команді, щоб хлопці на майбутнє мали уявлення, як і що. У школах немає такого, я не знаю аналогів такого табору", – зазначає інструктор табору "Шерман".
Програма для всіх однакова, але у дівчат вона розпочинається із занять з тактичної медицини.
Цей табір – волонтерський проект, участь у ньому безплатна. Окрім загальновійськової і медичної підготовки, школярам читають лекції з історії України та показують документальні фільми.
"Харків мав репутацію і, може, десь в когось в стереотипі і зараз має репутацію проросійського міста, але це не так, і ми вирішили показати це саме на практиці. Ми виховуємо справжніх патріотів, які будуть захищати Україну", – каже співорганізатор табору "Слобожанин" Олег Ширяєв.
Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"