5 канал

Опікуються ветеранами АТО: чому з Київської ОДА хочуть "виселити" волонтерів

Волонтери з "Чистого неба" надавали ветеранам АТО різноманітну допомогу - від юридичних консультацій до сприяння у пошуках загиблих

Київських волонтерів, які вже два роки поспіль реально опікуються учасниками АТО, погрожують виселити із двох кімнат у приміщенні облдержадміністрації. Мовляв, конче потрібні ці приміщення чиновникам - засідати їм ніде й не можуть без цих кімнат бюрократи про людей піклуватися.

На захист волонтерів стали й АТОвці, яким ті допомогли, й місцеві активісти, обурені безсоромністю чиновників. Однак після втручання керівника ОДА приміщення те чиновникам не так вже і потрібне. 

"Це гаряча лінія. Ми організували роботу колл-центру. І медицина, і діти, і родини загиблих. Отримання земельних ділянок та ще багато питань", – розповідає про роботу волонтерської організації "Чисте небо" Cвітлана Шаповалова.

Розв'язувати ці та інші проблеми учасникам АТО з Київщини допомагали волонтери у двох невеличких кімнатах у будівлі Київської обладміністрації. У 2015-му їх сюди поселила обласна влада, згодом кілька разів чиновники просили їх залишити приміщення, а 14 липня волонтерам остаточно вказали на двері.

"З криками, погрозами, говорили, що ми захопили це приміщення, і в понеділок (17 липня) будуть разом з поліцією нас виселяти звідси", – розповідає керівниця волонтерської організації.

Чиновник з обласного комунального підприємства "Управління спорудами" запевняв – ці кімнати потрібні для роботи комісій облради. Утім, сьогодні зранку до центру так і не прийшов. Хоча його чекали і волонтери, й учасники АТО, що отримували різноманітну допомогу тут – від юридичних консультацій до сприяння у пошуках загиблих.

"У мене 18 числа дитина їде на оздоровлення завдяки цьому центру – він скоординував. Цей центр потрібний, якщо його не буде – всі скоро взагалі забудуть про ветеранів", – переконаний демобілізований боєць Віктор.  

"Було дуже багато непізнаних. Повбивало хлопців. Ексгумували через півроку. Якби не волонтери цього центру – воно і рік, і два (затягнулось би)", – каже військовий "Монах".

З акцією протесту активісти та ветерани прийшли до облдержадміністрації. Там журналістів запевнили – до ситуації не причетні, адже самі орендують це приміщення у Фонду держмайна. А комунальне підприємство, яке прийшло виселяти волонтерів, їм не підпорядковується. Утім, у ситуацію втрутилися. Хто саме та яке рішення проблеми запропонували – дивіться у сюжеті: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
"Доля піночетів добре відома": Пономарьов розповів про можливі наслідки для Путіна суду у справі MH17
Наступний матеріал
Кремль вважає Навального найбезпечнішим для себе опозиціонером – Пономарьов
Loading...